Miłośnicy psów w jednym z włoskich miasteczek mają nie lada problem. Muszą pilnować, aby ich psy nie szczekały w nocy. W przeciwnym razie mogą dostać spory mandat.

Właściciele mają uciszać głośne psy

Sytuacja dotyczy miasteczka Recoaro, które znajduje się na północy Włoch. Tamtejszy burmistrz wydał właśnie nakaz dotyczący miłośników tych czworonogów. Muszą pilnować, aby psy nie szczekały w nocy.

Kary, jakie czekają na właścicieli głośnych psów, mogą być niezwykle wysokie. Włoska telewizja poinformowała, że burmistrz Armando Cunegato ustalił wysokość mandatów na poziomie od 25 do nawet 500 euro!

Przeciwko prawu wprowadzonego przez włoskiego burmistrza protestują już obrońcy zwierząt. Krajowy urząd ochrony zwierząt jest zdania, że tak wysokie kary mogą spowodować, że właściciele psów będą stosować radykalne sposoby w celu uciszenia swoich psów. Presja finansowa jest bowiem ogromna.

Dlaczego psy szczekają w nocy?

Powodów, dla których psy szczekają w nocy, może być bardzo wiele. Często jest to po prostu ostrzeżenie dla jego właściciela, kiedy zwierzę słyszy hałasy dochodzące z zewnątrz.

Co więcej, psy szczekają także wtedy, gdy same odczuwają lęk. Niekiedy chodzi też po prostu o znudzenie. Problemy z nocnym szczekaniem dotyczą wielu psów, jednak są sposoby na poradzenie sobie z tym problemem.

Najczęściej kluczem do sukcesu jest, o dziwo, ignorowanie psa, który chce zwrócić naszą uwagę. Na pewno w żaden sposób nie pomoże krzyk. Jeśli pies szczeka na przykład na przechodniów, których widzi przez okno, czasem dobrym rozwiązaniem jest po prostu lepsze zasłanianie ich na noc. W przypadku gdy przez psa nie możemy spać, dobrym wyjściem może być też wizyta u psiego behawiorysty.

za: PAP, psy.pl

Archiwum: maj 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.