Polisy dla zwierząt domowych to standard w Stanach Zjednoczonych. Nad Wisłą ubezpieczenie psa jest jeszcze rzadko spotykane, ale już można znaleźć ubezpieczycieli, którym niestraszne pokrycie kosztów leczenia czy odpowiedzialności cywilnej za psa. Czytaj dalej i dowiedz się, kiedy możesz liczyć na zwrot kosztów ze świadczenia!

ubezpieczenie psa oferta

Jakie sytuacje obejmuje ubezpieczenie dla psa?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa samo, na jakich warunkach udziela świadczeń. W związku z tym oferta ubezpieczycieli może się różnić w zależności od firmy. Zwykle jednak ubezpieczenie obejmuje sytuacje takie jak:

  • choroba psa;
  • śmierć psa;
  • nieszczęśliwy wypadek;
  • szkody wyrządzone przez psa (zarówno właścicielowi, jak i osobom trzecim);
  • kradzież psa;
  • zaginięcie psa.

Porównaj różne oferty, ponieważ nie każdy ubezpieczyciel pokrywa np. koszty leczenia psa podczas choroby! Niektórzy ubezpieczają jedynie od następstw nieszczęśliwego wypadku.

Jakim zwierzętom jest dedykowane ubezpieczenie?

Ubezpieczenie psa nie musi obejmować tylko jednego z twoich pupili. Możesz je rozszerzyć także na swoje pozostałe psy, jeśli masz ich więcej. Ubezpieczyciele przewidują możliwość ubezpieczenia nawet trzech lub więcej czworonogów. Składka oczywiście wtedy wzrasta, ale czy ochrona nie jest warta pieniędzy…? Nie ma znaczenia, czy twoje psy to rodowodowe interchampiony, czy zwyczajne kundelki. Ponadto zakres ochrony dotyczy nie tylko psów. Dla innych domowych pupili nie przewidziano póki co żadnych ofert.

Ubezpieczenie zwierząt domowych: leczenie psa

ubezpieczenie leczenie psa

Czasem kłopoty ze zdrowiem psa są skutkiem braku wiedzy opiekuna, do niektórych problemów pewne rasy czy typy psów mają predyspozycje. Nie da się jednak całkowicie przewidzieć poważnej choroby. Leczenie onkologiczne nawet niedużego psiaka kosztuje sporo! Ceny usług weterynaryjnych mogą naprawdę zaboleć.Im większy pies i bardziej skomplikowany przypadek, tym większy rachunek w lecznicy. Z pomocą przychodzi ubezpieczenie weterynaryjne, które obejmuje koszty leczenia. Warunek jest jeden: zwierzak zachorował w okresie, gdy był objęty ubezpieczeniem.

Pokrycie kosztów leczenia psa po nieszczęśliwym wypadku

Nawet najlepszy właściciel nie zapewni psu stuprocentowej ochrony przed nieszczęśliwymi wypadkami. Każdy miewa swoje gorsze dni i czegoś nie przewidzi. Niezamknięta brama, niezabezpieczony płot czy nawet spacer bez smyczy po dobrze znanej, dotychczas zawsze bezpiecznej łące… Wszystko to może być brzemienne w skutki! Twój pies może zostać pogryziony albo wpaść pod samochód. Może w biegu doznać kontuzji, choćby łamiąc łapę. Ubezpieczenie psa w tej sytuacji działa podobnie, jak w przypadku choroby: obejmuje na ogół koszty niezbędnych wizyt weterynaryjnych, leków, diagnostyki oraz zabiegów chirurgicznych.

ubezpieczenie psa oferta 2

Ubezpieczenie psa: świadczenie na wypadek śmierci psa

Niestety, czasami wskutek wypadku lub w wyniku choroby życie psa, ukochanego przyjaciela, gaśnie… Dla właściciela zwierzęcia to często szok, zwłaszcza gdy ginie ono w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie psa na wypadek jego śmierci może pomóc pokryć koszty jego kremacji i pochówku psa, a nawet zakupu nagrobka na specjalnym cmentarzu dla zwierząt. Dotyczy to również zwierząt, które wymagały uśpienia. Ubezpieczyciele oferują właścicielom rozpaczającym po swoim pupilu także zwrot kosztów poniesionych na zakup bądź adopcję nowego psiaka.

OC właściciela psa: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

OC właściciela psa

Tak naprawdę nie trzeba choroby, aby ponosić wysokie koszty wskutek opieki nad zwierzęciem. Czasem mimo starań dochodzi do sytuacji, kiedy pies wyrządza szkody. W takiej sytuacji zdecydowanie warto mieć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela psa. Może zniszczyć ogród, mieszkanie albo samochód, zarówno opiekuna, jak i osób trzecich. Może kogoś lub czyjeś zwierzę pogryźć, narażając właściciela na pokrycie kosztów leczenia. Odszkodowanie osobie, która w jakikolwiek sposób ucierpiała przez wybryki twojego pupila, wypłacane jest wówczas z ubezpieczenia psa.

Zaginięcie i pokrycie kosztów poszukiwań

Zaginięcie jest traumatyczne zarówno dla psiaka, jak i jego właściciela. Ubezpieczenie psa może nie uchroni go przed zaginięciem, ale może pomóc w jego poszukiwaniach. Jak? Ubezpieczyciel zwraca koszty poszukiwań zaginionego psa. Nie musisz ograniczać się do kartek na słupy, ponadto możesz wyznaczyć nagrodę dla znalazcy. Miej na uwadze, że zaginione psy często nie pozostają w tym samym miejscu, lecz się przemieszczają. To jeden z powodów, dla którego nieraz odnajdują się dość daleko od domu. Ubezpieczenie psa pozwoli ci na zwrot kosztów poszukiwań przyjaciela również poza najbliższą okolicą.

ubezpieczenie psa oferta 3

Ubezpieczenie dla psa: kradzież pupila

Kradzieże psów nie należą do rzadkości. Narażone są na to głównie psy rasowe oraz w typie modnych, chętnie kupowanych ras, jak york czy amstaff. Bardzo często kradzione są szczeniaki. Jeśli twoje duże psy są ochroną twego domu, nie łudź się: złodzieje kradnący psy mają na nie swoje sposoby. Ubezpieczenie psa zwraca koszty nabycia nowego psiaka, jeśli poprzedni został skradziony. Jednak nie tylko o pieniądze chodzi! Psiak po kradzieży może trafić w nieodpowiednie ręce, np. do pseudohodowli. Lepiej więc najpierw spróbować go odnaleźć, zanim wystąpi się do ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowania.

Gdzie kupić ubezpieczenie dla psa?

O ubezpieczeniu psa, zwłaszcza na skutek wypadku lub choroby, myśli coraz większa rzesza właścicieli. Koszty opieki weterynaryjnej wciąż rosną, rośnie również świadomość opiekunów zwierząt. Kochają oni swoje psiaki i chcą dla nich jak najlepiej. Ubezpieczyciele wychodzą im naprzeciw. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się rozszerzyć swoją ofertę również dla właścicieli zwierząt domowych. Przed wykupieniem polisy sprawdź różne oferty i porównaj, czym różnią się one w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj bezpośrednio agenta ubezpieczeniowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie psa?

ile kosztuje ubezpieczenie psa

Koszt ubezpieczenia psa zależy od tego, na jaką kwotę chciałbyś go ubezpieczyć. Przeczytaj także dokładnie warunki ubezpieczenia, by wiedzieć, co daje ci taki zakres ochrony. Większość firm oferuje klientom kilka wariantów wysokości sum ubezpieczenia. Wysokość składki zależna jest od tego, który z nich wybierzesz. U niektórych ubezpieczycieli możesz uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na pokrycie kosztów leczenia psa. Nie kieruj się jednak wyłącznie wysokością składki ani ewentualnej wypłaty. Najważniejsze jest to, jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie dla psa twojemu pupilowi.

Czy warto mieć ubezpieczenie psa?

Wyobraź sobie, że miałeś wyjątkowo ciężki finansowo miesiąc. A tu bach: twój psiak został potrącony przez samochód. Koszty zabiegu, leczenia i rehabilitacji sięgają kilku tysięcy złotych. Czy jesteś w stanie zawsze je wyłożyć? Wykupienie polisy dla psiaka to bezpieczeństwo i ochrona. W życiu prywatnym bywają bardzo różne sytuacje, nie przewidzi się każdego zdarzenia losowego przed wzięciem psa pod swój dach.

ubezpieczenie psa oferta 4

Nadal zdarza się, że ludzie nie ubezpieczają nawet swoich mieszkań czy domów, co w razie nieprzewidzianych sytuacji, jak zalanie, pożar czy włamanie, jest brzemienne w skutkach. Warto więc w takiej sytuacji rozważyć wykupienie ubezpieczenie mieszkania lub domu z opcją ochrony zwierząt domowych. Bardzo często ubezpieczenie dla psa jest przewidziane właśnie w ramach polisy mieszkaniowej. W razie włamania zwierzę może przecież zostać ukradzione, otrute lub pobite.

Ubezpieczenie dedykowane dla psa dodatkowo zabezpiecza jednak samego pupila, zatem co dwie poduszki finansowe, to nie jedna! A sytuacje, w których może ono okazać się przydatne, są niestety niezliczone.

Przykładowy zakres ubezpieczenia psa

Oto przykładowe zakresy ubezpieczenia psa:

  • nawet do 50000 zł w przypadku kosztów leczenia psa w wyniku choroby czy nieszczęśliwego wypadku, obejmujących m.in. koszty wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych, w tym do 2500 zł kosztów leków do samodzielnego dawkowania w domu;
  • nawet do 200000 zł w przypadku odpowiedzialności cywilnej właściciela psa, np. w razie pogryzienia, zniszczenia mienia, wypadków osób trzecich, które spowoduje pies czy wypadków w wyniku zaniedbania;
  • odszkodowanie w razie śmierci psa do 600 zł dla mieszańców i do kwoty rynkowej w przypadku przedstawicieli konkretnych ras.

Przygotowano na podstawie niniejszej oferty.

Ubezpieczenie psa a odpowiedzialność właściciela

Nawet najlepsze ubezpieczenie psa nie zwalnia właściciela z odpowiedzialności za niego. Nie wystarczy ubezpieczyć swoich zwierząt. Szkody wyrządzone przez psa można pokryć z OC, ale nadal opiekun powinien bardzo uważać! Odszkodowanie nie wyleczy traumy, jakiej nabawi się dziecko czy inny pies pogryziony przez twojego. Zwrot kosztów leczenia nie zwróci zdrowia ani tym bardziej życia psu, który bardzo poważnie ucierpiał wskutek nieszczęśliwego wypadku. Bądź odpowiedzialnym właścicielem: dbaj o swojego psa i swoje otoczenie, aby polisa była ci potrzebna jak najrzadziej.

Ubezpieczenie psa to dobra poduszka finansowa oraz ochrona przed następstwami różnych nieszczęść. Zdecydowanie warto ją wykupić, jeśli masz taką możliwość. Pamiętaj jednak, że żaden ubezpieczyciel nie ochroni twojego zwierzaka. Dla twojego psa najlepszą polisą powinieneś być ty.

Archiwum: październik 2022
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.