Na czym polega świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie?

Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie to coroczna akcja mająca na celu wsparcie bezdomniaków z Fundacji S.O.S dla Zwierząt. W ramach piątej już edycji zbiórki ludzie dobrej woli mogą przekazywać artykuły pierwszej potrzeby. Wszystko to, aby poprawić warunki życia zwierząt przebywających w schronisku, szczególnie w trudnym zimowym okresie.

Organizatorzy akcji dokładnie określają potrzeby schroniska, umożliwiając darczyńcom przekazanie najbardziej pożądanych produktów. Zbiórka jest również okazją do zwiększenia świadomości społecznej na temat sytuacji bezdomnych zwierząt i znaczenia pomocy schroniskom.

Kiedy rusza akcja i jak możesz pomóc?

Akcja Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie rusza 1 grudnia 2023 roku. Jest to idealny czas, aby zacząć wspierać potrzebujące zwierzęta przed nadchodzącymi mrozami. Warto więc już teraz zacząć planować, w jaki sposób można pomóc – czy to poprzez zakup karmy, ręczników czy środków czystości. Trwająca do 22 grudnia zbiórka daje wystarczająco dużo czasu, aby zebrać jak najwięcej potrzebnych artykułów i przekazać je do schroniska, zapewniając zwierzętom ciepło i komfort w czasie świątecznym. 

Wspieranie tej inicjatywy to wspaniała okazja, aby okazać dobroć i troskę o zwierzęta, które najbardziej tego potrzebują. Jeśli nie mieszkasz w pobliżu, a chcesz wziąć udział w akcji, możesz zrobić zakupy online i przesłać dary do Chorzowa! Organizatorzy udostępnili w wydarzeniu zarówno adres do dostawy kurierskiej, jak i paczkomat, do którego możesz wysłać prezent dla zwierzaków.

Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie vol. 5 – co jest potrzebne?

Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie vol. 5 skupia się na zebraniu niezbędnych artykułów dla zwierzaków przebywających w schronisku. W tym roku organizatorzy zwracają szczególną uwagę na potrzebę dostarczenia różnych rodzajów karm zarówno dla psów, jak i kotów. Wymienione są konkretne marki, aby zapewnić zwierzętom odpowiednią dietę i uniknąć problemów zdrowotnych (znajdziesz je na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/324070177065365/). Oprócz karmy można także przekazywać także:

  • płatki owsiane i kukurydziane dla drobiu;
  • żwirek dla kotów;
  • musli dla koni;
  • stare koce, ręczniki, legowiska dla psów/kotów;
  • środki czystości, płyny do dezynfekcji, płyny do mycia.

Portal Zwierzaki.pl już po raz kolejny z dumą dołącza do świątecznej zbiórki dla schroniska w Chorzowie. Jako miłośnicy zwierząt rozumiemy wagę takich akcji i gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę. Pomóż zwierzakom przetrwać kolejną ciężką zimę i pamiętaj, że karma wraca!

Archiwum: listopad 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.