Człowiek czy niedźwiedź? Niecodzienny widok w chińskim zoo.

Zdarzenie, które miało miejsce w ogrodzie zoologicznym w Hangzhou, we wschodnich Chinach, szybko obiegło media społecznościowe. Film pokazuje niedźwiedzia malezyjskiego, który niespodziewanie zaczyna się zachowywać niczym człowiek. Zwierzę podnosi się na tylnych łapach i oczekuje na jedzenie od zgromadzonych turystów. Przede wszystkim to, w jaki sposób niedźwiedź stoi – zupełnie jak człowiek – wywołało powszechne zdumienie.

Społeczność internetowa zaskoczona. Teoria spiskowa na horyzoncie?

Tysiące internautów wypowiadają swoje zdanie na temat tego niezwykłego zdarzenia. Wielu z nich podkreśla, że wygląd niedźwiedzia, zwłaszcza jego smukłe nogi i rzekomo nienaturalnie układające się fałdy skóry, wskazują na możliwość manipulacji. Pytania i teorie spiskowe krążą w sieci, jakby to miała być jedna wielka mistyfikacja.

Odpowiedź zoo: to prawdziwy niedźwiedź!

Władze zoo szybko zareagowały na rosnącą falię spekulacji. Zapewniły, że niedźwiedź jest prawdziwy i nie ma mowy o żadnym spisku czy mistyfikacji. Podkreślają, że temperatura dochodzi tam do 40 stopni Celsjusza i człowiek w kostiumie zemdlałby po kilku minutach. Pomimo tego, plotki wciąż krążą, a tajemnicze zachowanie niedźwiedzia nadal fascynuje internautów na całym świecie.

Źródło: se.pl

Archiwum: sierpień 2023
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.