Dramatyczne chwile: Trzy psy utknęły w rurze melioracyjnej

Trzy psy rasy łajka syberyjska uciekły swojemu właścicielowi i utknęły w rurze melioracyjnej w Złotniczkach. Odnalezienie zwierząt 80 metrów od wejścia do systemu było nie lada wyzwaniem. Akcja ratunkowa trwała sześć godzin i wymagała użycia specjalistycznego sprzętu, takiego jak geofony i robot tunelowy.

Wyjątkowa operacja: Jak strażacy wydobyli psy?

W trudnych warunkach pogodowych, z ulewnym deszczem, strażacy przeprowadzili skomplikowaną operację. Instalacja melioracyjna była położona na głębokości około 2 metrów, z dala od zabudowań, co dodatkowo utrudniało działania. Ostatecznie, poprzez wytyczenie przebiegu kanału i odkopywanie elementów, udało się sprawdzić wnętrze rur i wydobyć zwierzęta.

Szczęśliwe zakończenie: Psy wróciły do właściciela

Po sześciogodzinnej akcji psy zostały wydobyte w dobrym stanie i przekazane właścicielowi. Historia ta świadczy o niezwykłej odwadze i determinacji strażaków, którzy nie zawahali się ani chwili, by uratować zagrożone zwierzęta.

Źródło: rmf24.pl

Archiwum: sierpień 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.