Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych Kielce 2022 są ważnym momentem w świecie kynologicznym w Polsce. Wydarzenia te co roku odbywają się w listopadzie. Tym razem wraz z dwiema wystawami międzynarodowymi miały miejsce nominacje do CRUFTS 2023, walka o tytuł Zwycięzcy Polski 2022 i Klubowa Wystawa Terierów.

Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych Kielce 2022 i Klubowa Wystawa Terierów – przebieg

W listopadowy weekend psy rasowe zajęły aż siedem hal Targów Kielce. Na wystawę przybyło kilka tysięcy psów nie tylko z Polski, ale i ościennych krajów. Wszystko po to, aby konkurować ze sobą w ramach rasy, a potem w konkurencjach głównych. W sobotę dodatkowo odbywały się nominacje do CRUFTS, czyli prestiżowej wystawy gromadzącej najpiękniejsze, najwierniejsze swoim wzorcom psy z całego świata. W niedzielę natomiast czworonogi rywalizowały o tytuł Zwycięzcy Polski 2022. Opiekunowie i hodowcy terierów mieli okazję je zaprezentować w ramach Klubowej Wystawy Terierów.

chart stoi na wystawie psów

Wydarzenia towarzyszące wystawom psów

Jak co roku, Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych Kielce 2022 i Klubowa Wystawa Terierów odbywały się w towarzystwie innych wydarzeń. Mowa między innymi o specjalnych pokazach możliwości psów. Małe mopsy prezentowały sztuczki i bawiły się z dziećmi z widowni, natomiast wyszkolone owczarki uczestniczyły w pokazie posłuszeństwa i obrony. Prócz tego organizatorzy zaplanowali animacje dla najmłodszych uczestników wystawy, którzy przyjechali na nią jako zwiedzający albo wraz ze swoimi rodzicami – wystawcami.

wystawa psów pokaz obrony sportowej

Na hali przy ringu głównym rozstawione zostały liczne stoiska sponsorów oraz firm oferujących produkty dla zwierząt. Goście i wystawcy mieli do swojej dyspozycji stoiska z lokalnymi specjałami i gorącymi posiłkami – niektórzy na halach wystawowych spędzali cały dzień, już od 10 rano aż do popołudniowych konkurencji na ringu głównym!

Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych Kielce 2022 – zdjęcia

Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych Kielce 2022 i Klubowa Wystawa Terierów były objęte patronatem serwisu Zwierzaki.pl. Przedstawiciele naszej redakcji pojawili się na wydarzeniu i przygotowali relację zdjęciową, na której można zobaczyć niektóre najrzadsze rasy uczestniczące w wystawie.

Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.