Wystawa psów rasowych to doskonała okazja, aby bliżej przyjrzeć się przedstawicielom tej rasy, która szczególnie cię interesuje. W najbliższy weekend mieszkańcy Łodzi i okolic będą mieli okazję poznać 3302 przedstawicieli nawet 252 mniej znanych ras w ramach XXVIII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych.

XXVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi – co można zobaczyć?

Podczas trwającej dwa dni wystawy, na specjalnie przygotowanych ringach, oceniane będą psy ze wszystkich grup FCI. W sobotę zaplanowane są oceny takich grup jak:

 • I grupa FCI – owczarki i psy pasterskie (z wyjątkiem szwajcarskich psów do bydła);
 • III grupa FCI – teriery;
 • IV grupa FCI – jamniki;
 • V grupa FCI – szpice i psy w typie pierwotnym;
 • VI grupa FCI – psy gończe i rasy pokrewne;
 • X grupa FCI – charty
 • rasy nieuznane przez FCI.

Z kolei w niedzielę zaplanowano ocenę następujących ras:

 • II grupa FCI – pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła;
 • VII grupa FCI – wyżły;
 • VIII grupa FCI – aportery, płochacze i psy dowodne;
 • IX grupa FCI – psy ozdobne i do towarzystwa.

Dodatkowo odbędą się również inne konkursy, w tym na Najlepszą Parę czy Młodego Prezentera.

Wystawa to nie tylko ocena psów

Na teren wystawy można wejść po spełnieniu warunków z własnym psem. To świetna okazja, aby uzupełnić jego spiżarnię na jednym z wielu stoisk z karmami i smakołykami. Dodatkowo wystawione będą również stanowiska z akcesoriami i wieloma przydatnymi produktami dla psów wszystkich ras.

Wydarzenia towarzyszące

Warto dodać, że podczas wystawy będą miały miejsce również dodatkowe wydarzenia. W sobotę będzie można obejrzeć wystawę specjalistyczną pinczerów i sznaucerów z tzw. „dużym” CAC. Przez oba dni oceniane będą również dogi – w ramach Specjalistycznej Wystawy Dogów Niemieckich.

Zwierzaki.pl patronem medialnym International Dog Show (CACIB) w Łodzi

Portal Zwierzaki.pl został patronem medialnym XXVIII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Łodzi. Wierzymy, że to doskonały sposób na promowanie odpowiedzialnej kynologii i zachęcanie osób chcących mieć psa rasowego do zakupu zwierzęcia z dobrej hodowli, zarejestrowanej w międzynarodowym stowarzyszeniu. Wystawa to również świetna okazja do poznania psów zgodnych ze wzorcem pod kątem wyglądu i charakteru. Może służyć nawiązaniu znajomości z przyszłym hodowcą szczenięcia.

Gdzie odbędzie się wystawa?

XXVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi będzie miała miejsce 14 i 15 maja 2022 roku (sobota i niedziela) na Stadionie KS Start w Łodzi, przy ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58. Start zaplanowany jest na godzinę 10. Wstęp na teren wystawy jest płatny za każdą osobę i psa. Dodatkowo, niezgłoszone do oceny zwierzęta muszą mieć potwierdzenie szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Portal Zwierzaki.pl jako patron medialny wydarzenia serdecznie zaprasza do uczestnictwa w nim! To świetna okazja, aby przyjrzeć się psom mało popularnych ras.

wystawa psów w łodzi
Archiwum: maj 2022
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.