XXVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi odbyła się w miniony weekend, 14–15 maja 2022 roku. W jej trakcie ocenianych było kilka tysięcy psów na różnych ringach i w rozmaitych konkurencjach. Była to również świetna okazja do spotkań z wybitnymi kynologami. Portal Zwierzaki.pl, jako patron medialny wydarzenia, miał przyjemność śledzić jego przebieg.

XXVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – Łódź 2022

Wystawa została zorganizowana na lokalnym stadionie KS Start w Łodzi. Na tym terenie wyznaczono miejsce na 21 ringów w sobotę i 20 ringów w niedzielę, a także ring honorowy. Prócz tego na wystawie odbywały się testy i egzaminy dla psów sportowych. Wydarzenie odwiedziły też liczne firmy zoologiczne, które oferowały sprzedaż karm, smakołyków i akcesoriów dla psów.

Dzięki przyjemnej, nieuciążliwej dla zwierząt pogodzie wydarzenie przebiegało bez większych zakłóceń. Psy zostały poddane ocenie na ringach wyznaczonych dla ras, a najlepsze z nich dodatkowo przystąpiły do konkurencji głównych. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Wystawy psów rasowych to wydarzenia istotne dla wzmacniania wzorców poszczególnych ras. Portal Zwierzaki.pl, jako patron medialny XXVIII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych i innych podobnych wydarzeń, zachęca do świadomego wyboru psa rasowego i kupna jedynie z hodowli zarejestrowanych w ZKwP (FCI).

Archiwum: maj 2022
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.