Budynek powstał w miejscowości Busssiere-Galant, a jego budowa rozpoczęła się w 2017 roku. Za jego powstanie odpowiada dwóch belgijskich weterynarzy.

Francja. Słonie mają gdzie spędzić starość

Szacuje się, że na dom spokojnej starości przeznczony dla słoni wydano milion euro. Środki pochodzą z darowizn od firm, stowarzyszeń i osób fizycznych z całego świata. Swój wkład w budowę ośrodka miała też słynna aktorka Brigitte Bardot. Do siedziby o powierzchni 28 hektarów będą trafiać słonie, które wcześniej występowały w cyrkach lub mieszkały w ogrodach zoologicznych. W przyszłości budynek mają zamieszkiwać również inne zwierzęta, co wynika z prac rządu Francji nad zakazem występów dzikich zwierząt w cyrkach. Co ciekawe obiekt będzie otwarty dla zwiedzających.

Francja. Pierwszy słoń zameldował się już w ośrodku

Obiekt doczekał się już pierwszej pensjonariuszki. Jest nią słonica Gandhi, która według pracowników jest w wieku od 52 do 58 lat. To przedstawicielka gatunku słoni indyjskich. Wcześniej mieszkała w zoo Pont Scorff w Bretanii, gdzie, jak relacjonują opiekunowie, nie miała łatwego życia. Wielokrotnie padała ofiarą ataków ze strony innych słoni, przez co była wycofana i izolowała się od innych zwierząt.

Słonica może teraz liczyć na dużo spokoju. Jak mówią opiekunowie lubi jeść arbuzy, cytryny, pietruszkę, pokrzywy i śliwki. Ponadto od kilku dni bawi się swoją ulubioną żółtą piłką.

Źródło: rtl.fr/francebleu.fr/polsatnews.pl

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.