Ponadto w momencie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie woreczek z zawartością amfetaminy. Policjanci wraz z suczką Jafą udali się do mieszkania sprawcy w celu jego oględzin.

Złotów. Pies policyjny Jafa bohaterką interwencji

Przestępstwo popełnione przez 21-latka sprawiło, że policjanci wraz z Jafą udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Nos czworonożnej funkcjonariuszki ponownie się nie pomylił:

Czworonożny funkcjonariusz i tym razem miał nosa. W trakcie przeszukania mieszkania poprowadził policjantów do lodówki i wskazał miejsce, gdzie mogą znajdować się narkotyki. Mundurowi znaleźli tam pudełko, w którym mężczyzna schował ponad 140 gramów białego proszku, który po sprawdzeniu okazał się amfetaminą

– powiedział młodszy aspirant Damian Pachuc z policji w Złotowie.
Jafa 1
Fot. KPP Złotów

To kolejna udana interwencja w wykonaniu Jafy. Powodów do radości nie ma natomiast 21-latek, który został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków.

Źródło: PAP/TVN24
Źródło zdj. głównego: fot. ilustracyjna Pexels.com

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.