Na miejsce przybył również młodszy aspirant Sławomir Bąba – przewodnik ze wspomnianym tropiącym psem służbowym, którzy na co dzień służą w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu.

Zwoleń. Pies policyjny kluczową postacią udanej akcji

Akcja rozpoczęła się w piątek 3 grudnia po południu w Komendzie Powiatowej Policji w Zwoleniu. To właśnie tam zgłosiła się kobieta, aby powiadomić o zaginięciu jej 81-letniego ojca, który wyszedł kilka godzin wcześniej z domu i od tamtej pory nie było z nim jakiekolwiek kontaktu. Policjanci nie zwlekali z rozpoczęciem poszukiwań, gdyż wiedzieli, że starszy mężczyzna może wymagać pomocy. W interwencji udział wziął również pies policyjny Nador. To właśnie jego obecność okazała się kluczowa.

Zwoleń. Pies policyjny Nador odnalazł zaginionego. 81-latek był w złym stanie

Czworonożny funkcjonariusz zapoznawał z zapachem zaginionego pozostawionym między innymi na obuwiu i odzieży. Następnie bardzo szybko podjął trop. I tak szczęśliwie, około 2,5 kilometra od domu znalazł poszukiwanego mężczyznę. 81-latek był bardzo osłabiony i wyziębiony. Strażacy na noszach wynieśli mężczyznę z lasu i przekazali pod opiekę medyczną.

Zwoleń. Pies policyjny Nador z podobnymi sukcesami w przeszłości

To nie pierwszy taki sukces Nadora. W przeszłości pies uczestniczył w poszukiwaniach 39-letniej kobiety oraz 85-letniego mężczyzny, dzięki niemu osoby zostały odnalezione całe i zdrowe. Za swoją pracę czworonożny funkcjonariusz oraz jego przewodnik zostali uhonorowani przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu oraz Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu.

Zwoleń. Pies policyjny Nador (zdjęcia)

61adeb53007d7 o large
Fot. KM Policji w Radomiu
61adf63be0492 o large
Fot. KM Policji w Radomiu
61adf63505af7 o large
Fot. KM Policji w Radomiu
61adf6371f2ba o large
Fot. KM Policji w Radomiu
61adf6307ddab o large
Fot. KM Policji w Radomiu
61adf6333ae38 o large
Fot. KM Policji w Radomiu
61adf63a39ee1 o large
Fot. KM Policji w Radomiu

Źródło: echodnia.eu
Źródło zdj. głównego: KM Policji w Radomiu

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.