Sprawcy zostali aresztowani na trzy miesiące. Są podejrzani o wprowadzanie do obrotu i posiadanie zabronionych substancji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Płock. Policyjny pies wykrył narkotyki w obu samochodach

Cała akcja rozpoczęła się na na drodze krajowej numer 60, w miejscowości Wola Łucka. Policjanci z Płocka, specjalizujący się w sprawach związanych z przestępczością narkotykową, zatrzymali do kontroli dwa wyznaczone wcześniej samochody. Wiedzieli, że podróżujące nimi osoby mogą zajmować się handlem narkotykami. Jak się okazało przypuszczenia były trafne:

W jednym z pojazdów funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości marihuany zapakowane w foliowe worki. W drugim również ukryte były narkotyki. W ich tropieniu brała udział Ajra – policyjny pies służbowy wraz ze swoim przewodnikiem. W samochodach mężczyźni mieli w sumie 4,5 kg marihuany

– przekazała rzeczniczka płockiej komendy, Marta Lewandowska.

Płock: policyjny pies Ajra bohaterem akcji. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia

Na tym jednak nie koniec, ponieważ funkcjonariusze udali się do miejsc zamieszkania zatrzymanych:

Na terenie posesji jednego z zatrzymanych policjanci ujawnili ponad 15 kg narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i kokainę, które 26-latek ukrywał w foliowych workach w beczkach. W tym czasie kolejni policjanci przeszukiwali w Płocku mieszkanie wynajmowane przez kolejnego z zatrzymanych, gdzie znaleźli kilkadziesiąt gramów nielegalnych środków

– relacjonuje Lewandowska.

W sumie policjanci zabezpieczyli niemal 20 kg narkotyków., które miały trafić na okoliczny rynek. Na podstawie zgromadzonych dowodów prokurator z Prokuratury Rejonowej w Gostyninie wszczął śledztwo i przedstawił całej czwórce podejrzanych zarzut wprowadzenia do obrotu narkotyków. Grozi im za to do 12 lat więzienia. Ponadto 26- i 27-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

Źródło: Płock.wyborcza.pl
Fot. główna: Policja

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.