Informację ujawniono dzięki opublikowaniu przez grupę Judicial Watch liczącego 200 stron dokumentu na temat działań Secret Service. Okazuje się m.in., że drugi owczarek niemiecki Bidena, Commander, wykazywał agresywne zachowanie wobec pracowników Secret Service. Aż dziesięć razy zostali oni pogryzieni, jeden trafił nawet do szpitala. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce z innym psem tej samej rasy, którego odesłano do przyjaciół rodziny prezydenckiej.

Co mówi Biały Dom i Sercret Service?

Mimo tych incydentów, Biały Dom i Secret Service wydają się umniejszać problem. Wywołuje to jednak pytania dotyczące powodów, dla których rodzina Bidenów zdecydowała się na przygarnięcie kolejnego owczarka niemieckiego oraz dlaczego agresywne zachowanie psa jest powtarzalne. Te kwestie zostały podkreślone przez Associated Press.

Źródło: dziennik.pl,PAP

Fot. ilustracyjne via Wikipedia, The White House, domena publiczna

Archiwum: lipiec 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.