Lasy Państwowe oddały wspomnianej organizacji teren, który znajduje się w Zawadzie pod Opolem – informuje opolski oddział „Gazety Wyborczej” na swoich stronach internetowych.

Lasy Państwowe pomogły, ale to nie wszystko

Wspomniany teren jest niezwykle różnorodny. Są tam zarówno łąki, jak i las, dzięki czemu idealnie nada się na potrzeby Centrum. Działacze chcą tam postawić baraki szpitalne, zbudować odlotnię dla ptaków, które kończą proces rehabilitacji. Będzie też wybieg adaptacyjny czy taki, gdzie będą mogły przebywać zwierzęta, które na wolność wrócić już nie mogą.

To wszystko „będzie”, ale stworzenie tego miejsca jest niemożliwe bez zebrania odpowiedniej ilości pieniędzy. Plany są bardzo ambitne, ale konieczne jest wsparcie. Według obecnych szacunków, budowa i wyposażenie tego Centrum ma kosztować około pół miliona złotych. Potrzeby są więc duże, ale z pomocą miłośników zwierząt z pewnością uda się je zaspokoić.

Lasy Państwowe oddały ziemię, dajmy coś od siebie

Opieka nad zwierzętami w Centrum to bardzo duże koszta. Marta Węgrzyn, z którą współpracują wolontariusze informuje, że latem jest to nawet 7,5 tysiąca złotych miesięcznie. Kwota ta i tak jest sporo niższa dzięki wsparciu lekarzy, którzy wystawiają wyjątkowo niskie warunki i tym samym wspierają działalność tego miejsca.

Jacek Boczar z Nadleśnictwa Opole podkreśla, że działalność Centrum jest niezwykle ważna. Samo Nadleśnictwo również wspiera je finansowo, a decyzję o przekazaniu terenu pod rozbudowę podjęto natychmiast. Trafiają tu między innymi chore bociany, szopy pracze czy żółwie czerwonolice.

Aby umożliwić rozbudowę tak ważnego dla dzikich zwierząt miejsca, trzeba zebrać wspomniane 500 tysięcy złotych. Poniżej zamieszczamy dane do przelewu, które przekazała „Wyborcza”:

Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi”.

86 1090 2138 0000 0001 4699 9709

Z dopiskiem: Darowizna dla dzikich zwierząt.

Dla przelewów z zagranicy:

Swift: WBKPPLPP

IBAN: PL86109021380000000146999709

Z dopiskiem: Darowizna dla dzikich zwierząt.

Pomóc można też przez oddanie 1% podatku. KRS: 0000507234. Cel szczegółowy: 24834

Za: Opole.wyborcza.pl

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.