Stop hodowli zwierząt w systemie klatkowym

Kampania Stowarzyszenia Otwarte Klatki to ciąg dalszy dyskusji na temat warunków, w jakich żyją zwierzęta hodowlane. Anna Dereszowska, Agnieszka Woźniak-Starak, Rafał Maślak – w przejmującym spocie stają w obronie zwierząt, które zostały skazane na przebywanie w ciasnych klatkach i pozbawione prawa do godziwego życia. To już nie walka o dobre traktowanie naszych pupili, psów i kotów, ale wołanie o pomoc dla milionów krów, świń, królików czy kur. Kampania JEDNYM GŁOSEM ruszyła 18 kwietnia.

Ani jednej farmy więcej – to hasło, w którym zawarta została główna idea kampanii. Stowarzyszenie chce zebrać jak najwięcej podpisów Polaków na petycji skierowanej do Ministra Rolnictwa. Rozwiązaniem problemu ma być wprowadzenie zakazu hodowli klatkowej i zastąpienie jej innym rodzajem chowu. Przestarzałe i trudne warunki, w jakich przebywają zwierzęta zagrażają ich zdrowiu, życiu, są przyczyną niewyobrażalnego cierpienia. Akcja Stowarzyszenia Otwarte Klatki ma zakończyć epokę zamkniętych, ciasnych klatek.

Realny projekt, czy mrzonki?

Inicjatorzy akcji wierzą, że zmiany na lepsze są możliwe. Pierwszym krokiem musi być jednak uświadomienie społeczeństwu, jak wygląda hodowla, jak traktowane są zwierzęta. Argumentem przeciwko wprowadzeniu zmian są koszty inwestycji. Warto jednak zwrócić uwagę na korzyści płynące z takiej transformacji – tłumaczą eksperci ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Poprawa warunków życia zwierząt to także szansa na uzyskanie lepszych wyników przez producentów. 

Czy prowadzona kampania zakończy się sukcesem, a ponad 40 milionów zwierząt odzyska prawo do życia w dobrych warunkach? Każdy ma możliwość włączenia się do akcji – wystarczy dodać swój podpis na petycji na stronie: https://otwarteklatki.pl/zakonczmy-epoke-klatkowa/. To jedyna droga, by projekt przestał być tylko projektem. 

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu „Gwiazdy jednym głosem w obronie zwierząt żyjących w klatkach” na kanale „Otwarte Klatki”

Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.