Jak czytamy, szczepienie zwierząt przeciw COVID-19 ma się rozpocząć już niebawem. Poinformowało o tym Detroit Zoological Society.

Szczepienie zwierząt przeciw koronawirusowi

Pierwsze mają zostać zaszczepione między innymi goryle, a także tygrysy i lwy. Podawany im będzie preparat firmy Zoetis, którą do użytku dopuścił już Departament Rolnictwa USA.

Jak przekazał Scott Carter, który w Detroit Zoological Society odpowiada za kwestie naukowe, zwierzęta są rytynowo szczepione różnymi preparatami. Dodał, że pracownicy są z tego faktu bardzo zadowoleni. Szczepienie zwiększa ich bezpieczeństwo.

Szczepienie zwierząt. W Detroit zakażeń nie ma

Według informacji przekazywanych przez media, do tej pory żadne zwierzę w Detroit nie zostało zakażone koronawirusem. Znane są jednak przypadki śmierci lwów i tygrysów w Indiach i Pakistanie. Wiadomo też, że w innych ogrodach na terenie Stanów Zjednoczonych zakażenia koronawirusem wśród zwierząt były już odnotowywane.

Wspomniany ośrodek nie jest pierwszym na terenie Stanów Zjednoczonych, który zdecydował się na przystąpienie do programu. Jako pierwszy taką zgodę otrzymał ogród w San Diego.

Władze ogrodu w Detroit są przekonane, że wspomniana szczepionka tak jak wszystkie inne, zapewni bezpieczeństwo zwierzętom. Jak podkreślono, koronawirus może być groźny nie tylko dla ludzi.

Za: Kopalniawiedzy.pl, TVP.Info

Kliknij!
Wścieklizna na Mazowszu! Wojewoda apeluje do mieszkańców