O historii dotyczącej nietoperza z Wielkiej Brytanii pisze obecnie cały świat. Nic dziwnego, ponieważ pokonany przez niego dystans jest wprost niewiarygodny. Zwierzę swoją podróż rozpoczęło w londyńskim ogrodzie zoologicznym.

Nietoperz poleciał do Rosji

Informację na temat nietoperza przekazał portal BBC News. Dalsze doniesienia pojawiły się między innymi na rosyjskim portalu Meduza. Jak czytamy, zwierzę przeleciało ponad 2 tysiące kilometrów!

Wiadomo już, że ssak mieszkał wcześniej w Londynie. Wszystkiego udało się dowiedzieć dzięki obrączce, na której widniała informacja, że nietoperz pochodzi z londyńskiego zoo. Niestety, podróż zwierzęcia zakończyła się dla niego śmiercią. Ranny nietoperz został znaleziony przez kobietę ze wsi Molgino w obwodzie pskowskim.

Nietoperz niestety nie przeżył

Spotkanie nietoperza ważącego zaledwie 8 gramów z rosyjskim kotem miało tragiczny skutek. Zawiadomieni przez kobietę specjaliści nie byli w stanie uratować rannego zwierzęcia.

Wycieczka nietoperza, który postanowił polecieć z Londynu do Rosji, nie pozostanie jednak bezowocna. Już teraz brytyjska Fundacja Ochrony Nietoperzy przyznaje, że pozwoli to na lepsze zbadanie kwestii migracji tych zwierząt. Wiadomo, że niewielki nietoperz był bliski pobicia rekordu jeśli chodzi o długość lotu.

Za: PAP