Poród miał miejsce w sierocińcu dla tych ogromnych zwierząt. Sri Lanka od 80 lat nie odnotowała podobnego przypadku narodzin.

Sri Lanka: Pierwsze słoniowe bliźnięta od dziesiątek lat

Narodziny bliźniąt u słonia to niezwykle rzadkie zjawisko. Wiąże się to oczywiście w dużej mierze z wielkością tego zwierzęcia oraz młodych, które przychodzą na świat. Sri Lanka jest krajem, w którym podobne narodziny miały miejsce ostatnio aż 80 lat temu.

Szczęśliwi słoniowi rodzice pary bliźniąt to samiec Pandu i samica Surangi. Mama słoniątek jest od swojego partnera starsza o osiem lat. Sama skończyła ich 25. Oba słoniątka, które przyszły na świat na Sri Lance są płci męskiej – informuje Onet.pl.

Sri Lanka: Eksperci zszokowani narodzinami bliźniąt

Niezwykłe narodziny, które miały miejsce na Sri Lance to ogromne zaskoczenie dla ekspertów. Twierdzą oni, że po raz ostatni narodziny bliźniąt u udomowionego słonia miały miejsce w roku 1941.

W sieci pojawiły się już nagrania, na których można oglądać te niezwykłe zwierzęta. Małe słoniątka ze smakiem zjadają przyniesioną im przez opiekunów trawę.

Sri Lanka: Słonie wciąż zagrożone

Mieszkający na Sri Lance słoń cejloński jest podgatunkiem słonia indyjskiego. To zwierzęta, które w dalszym ciągu są zagrożone wyginięciem. Ciąża trwa u słoni bardzo długo – około 21 miesięcy, a samica przeważnie rodzi jedno słoniątko o wadze około 100 kilogramów. Młode osiągają dojrzałość płciową dopiero w wieku około 12 lat.

Za: Onet.pl

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.