Celem całego przedsięwzięcia jest dostosowanie obiektu do hodowli i prezentacji gatunków fauny i flory występującej w biotopie Ameryki Południowej w strefie klimatycznej obejmującej obszary lasów deszczowych.

Śląski Ogród Zoologiczny z leniwcami i mrówkojadami

Dzięki tej inwestycji, zwiedzający ZOO turyści, będą mogli podziwiać takie okazy jak chociażby: leniwce, mrówkojady czy wydry amerykańskie (ariranie). Obiekt ten ma być największy na terytorium całego ogrodu zoologicznego. Ponadto Żyrafiarnie będzie można zwiedzać przez cały rok, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Śląski Ogród Zoologiczny z nową Żyrafiarnią. Przebudowa potrwa ponad rok

Nad pracami pieczę będzie sprawować Przedsiębiorstwo MAXIMUS – ZBH Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Koszt całej inwestycji przekroczy 17 mln zł. Prace mają rozpocząć się w najbliższych dniach. Termin realizacji inwestycji określono na 425 dni od daty przekazania placu budowy.

Źródło: Chorzów.naszemiasto.pl

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.