Pisklęta można podziwiać na stawie przylegającym do oczka wodnego flamingów.

Zoo Gdańsk. Łabędzie czarne powiększyły się o dwa pisklęta

Czarne łabędzie postanowiły powiększyć rodzinę – o dziwo – jesienią! Prawdopodobnie zainspirowane ciepłymi październikowymi dniami, zbudowały gniazdo, w którym samica złożyła 2 jaja. Proces inkubacji przebiegał dosłownie na oczach gości zoo i odbywał się w niedalekim sąsiedztwie trasy zwiedzania prowadzącej przez oczka wodne. Okres wysiadywania 12 listopada szczęśliwie zakończył się wykluciem dwóch piskląt.

– czytamy w oświadczeniu zoo.

Warto przypomnieć, że to kolejne narodziny tych australijskich ptaków w gdańskim zoo. W poprzednim roku ten gatunek odchował również dwójkę piskląt.

Zoo Gdańsk: łabędzie czarne i ich charakterystyka

Czarne łabędzie, pomimo zupełnie odmiennej kolorystyki upierzenia, są blisko spokrewnione z zamieszkałymi w naszej strefie klimatycznej białymi łabędziami. W przeciwieństwie jednak do nich różnią się charakterem. Ptaki pochodzące z antypodów są najbardziej towarzyskie i jako jedyne są zdolne gniazdować w koloniach. Nie są trudne w hodowli, a w niektórych europejskich krajach zadomowiły się i rozmnażają w stanie dzikim.

Zoo Gdańsk. Łabędzie czarne powiększyły rodzinę (zdjęcia)

z27833799VGdansk Zdziwienie w gdanskim zoo Czarne labedzie
Fot. zoo.gda.pl
z27833810VGdansk Zdziwienie w gdanskim zoo Czarne labedzie
Fot. zoo.gda.pl
z27833805VGdansk Zdziwienie w gdanskim zoo Czarne labedzie
Fot. zoo.gda.pl
z27833811VGdansk Zdziwienie w gdanskim zoo Czarne labedzie
Fot. zoo.gda.pl

Źródło: Trojmiasto.wyborcza.pl

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.