Dzisiaj od godziny 12.00 na placu Marii i Lecha Kaczyńskich przed Galerią Katowice rozpocznie się akcja „Dajemy rzeczom drugie życie. Ratujemy zwierzęta!”. W tym przedsięwzięciu organizowanym przez fundację Arka może pomóc każdy. Wystarczy przynieść na kiermasz niepotrzebne rzeczy, które dla kogoś mogą okazać się bardzo przydatne. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc zwierzętom.

Zwierzakom może pomóc każdy

Otwarcie akcji „Dajemy rzeczom drugie życie. Ratujemy zwierzęta!” odbędzie się 19 maja w południe. Celem działań jest pomoc zwierzętom do czego przyczynić może się każdy. Fundacja ekologiczna Arka zbiera niepotrzebne rzeczy, które będzie można następnie zakupić na zorganizowanym kiermaszu.

Oczywiście nie zabraknie również atrakcji. Oprócz wspomnianego kiermaszu przeprowadzone zostaną warsztaty oraz gry ekologiczne o tematyce odpadowej w tematyce „zero waste”. Ponadto pierwsze 100 osób, które wezmą udział w kiermaszu otrzyma bezpłatną paczkę nasion kwiatów przyjaznych dla pszczół. O pozytywnych aspektach kampanii mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka:

„Cieszy nas możliwość organizowania akcji łączącej tematykę ekologiczną z ratowaniem zwierząt. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zero odpadowej. Bardzo ważna dla nas jest także bardzo konkretna i potrzebna pomoc zwierzętom”.

Jeśli macie niepotrzebne rzeczy, to warto przynieść je na kiermasz. Fundacja zbiera m.in.: książki, gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych!

Archiwum: maj 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.