Jeżozwierz przemierzał ulice miasta i stał się hitem internetu. Nagrania ze zwierzęciem spacerującym po Rzymie trafiły do sieci.

Jeżozwierz na ulicach Rzymu

Jeżozwierza przechodnie dostrzeli na ulicy nieopodal Watykanu. Zwierzę maszerowało po parkingu między samochodami i motocyklami. Kierowało się w stronę placu, niedaleko siedziby rzymskiego sądu.

Jeżozwierz czuł się na ulicach Rzymu dość pewnie. Zaciekawiony podchodził między innymi do sklepów. Jego marsz nagrali przechodnie, a film zamieścili w sieci. W obawie o bezpieczeństwo tak gryzonia jak i przechodniów, postanowiono zawiadomić straż miejską.

Jeżozwierz został schwytany

Złapanie zwierzęcia nie było łatwe. W końcu jednak funkcjonariuszom udało się schwytać przestraszonego jeżozwierza. Problem stanowiły oczywiście ostre kolce, które służą mu do obrony.

Nagranie z jeżozwierzem spacerującym uliczkami Rzymu zrobiło niemałą furorę w sieci. Jak zauważa w swojej depeszy Polska Agencja Prasowa, Rzymianie zdążyli już przyzwyczaić się do dzików, które szukając jedzenia trafiają do stolicy Włoch, ale jeżozwierz to zupełnie inny przypadek.

Film z gryzoniem spacerującym po parkingu można obejrzeć poniżej.

Za: PAP, Twitter

Archiwum: październik 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.