Do zdarzenia doszło wczoraj, w poniedziałek 11 października około godziny 10. Osoby znajdujące się w centrum Lublina zawiadomiły policjantów o koniu, który luzem biegał po mieście.

Lublin: Koń w centrum miasta

Funkcjonariusze policji od razu przystąpili do akcji i usiłowali złapać zwierzę, które biegało po centrum Lublina. W końcu koń został schwytany przy ulicy Żmigród.

Informacje na temat pogoni za koniem przekazał portal lublin112.pl. Podano, że koń wybiegł z kliniki, która znajduje się przy ulicy Głębokiej i stąd pobiegł między innymi ulicami Lipową i Racławicką.

Lublin: Koń został złapany i zwrócony właścicielowi

Policjantom na szczęście udało się złapać zwierzę zanim wyrządziło komukolwiek krzywdę. Konia zwrócono już właścicielce. Na antenie Radia Lublin poinformowano, że uciekinierką była klacz rasy małopolskiej.

Wakara, bo tak ma na imię klacz, która biegała po ulicach Lublina, ma 10 lat. Właścicielka przekazała, że do miasta przyjechała z nią na leczenie do kliniki weterynaryjnej. Na ulicę trafiła po tym, jak zerwał się uwiąz zwierzęcia.

Do sieci trafiło też nagranie z całej sytuacji. Widać na nim, jak klacz biegnie ulicami centrum miasta. Można je zobaczyć poniżej.

Za: polsatnews.pl, lublin112.pl, Radio Lublin

Archiwum: październik 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.