Internauci w głosowaniu mogli wybrać spośród czterech propozycji. Nowo narodzona alpaka nie jest jednak pierwszą, której imię wybrali internauci.

Alpaka przyszła na świat pod koniec lipca

Najmłodsza lubińska alpaka urodziła się 23 lipca. Władze ogrodu nie nadały jej jednak od razu imienia. Postanowiono, że zadecydować powinni miłośnicy ogrodu zoologicznego. Dlatego też to im pozostawiono tę kwestię do rozstrzygnięcia.

Głosowanie przeprowadzono za pośrednictwem Facebookowego konta należącego do ZOO. Najpierw internauci podwali swoje propozycje, z których wybrano 4 najciekawsze.

W dalszym etapie plebiscytu na imię dla młodziutkiej alpaki sympatycy ogrodu mogli głosować, wybierając spośród czterech wcześniej zaakceptowanych propozycji. Do wyboru były imiona:

  • Beza;
  • Pianka;
  • Albinka;
  • Luna.

Głosów w plebiscycie oddano łącznie aż 920. Najpopularniejsza okazała się właśnie Beza, na którą zagłosowało 430 osób. Ostatnia lokata przypadła w udziale „Piance”. Druga była Albinka, a trzecia Luna.

Alpaka – zwierzę udomowione przed tysiącami lat

Choć w naszym kraju alpaka stała się popularnym i lubianym zwierzęciem stosunkowo niedawno, człowiek udomowił ją około 4-5 tysięcy lat przed naszą erą. Miało to miejsce w rejonie peruwiańsko-boliwijskim Altiplano.

Do dziś w Andach alpaki są wyjątkowo chętnie hodowanymi zwierzętami. Bardzo cenione jest ich futro, ponadto świetnie współpracują z dziećmi chorymi na ADHD czy porażenie mózgowe. Dobrze sprawdzają się też jako strażnicy owczych stad.

Za: wroclaw.tvp.pl, Facebook

Archiwum: sierpień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.