Uczeni nie mają wątpliwości, że obecność pupila zwiększa wydajność pracownika.

Pies w biurze: takie rozwiązanie ma wiele korzyści

Według badaczy z brytyjskiego Uniwersytetu w Lincoln ludzie, którzy przychodzą do firmy z psem są o 22% bardziej zadowoleni z pracy. Naukowcy zaprzeczają też teorii, że obecność czworonoga rozprasza i dezorganizuje pracę. Wręcz przeciwnie. Okazuje się, że takie warunki zwiększają koncentrację i zaangażowanie nie tylko opiekuna, ale także innych zatrudnionych osób i to o prawie 15%. Inną korzyścią wynikającą z pobytu psa w biurze jest zmniejszenie poziomu stresu oraz łagodzenie złych emocji.

Pies w biurze to dobry pomysł, ale pod pewnymi warunkami

Powyższe przykłady udowadniają, że przebywanie psów niesie za sobą wiele zalet, jednak nie oznacza to, że każde przedsiębiorstwo powinno zezwalać na takie postępowanie. Przede wszystkim firmy muszą zastosować w tej sprawie jasne i ścisłe kryteria. Podstawową kwestią jest potencjalna alergia na sierść psa występująca u innych pracowników. Istotną rzeczą jest również komfort psychiczny samego zwierzaka. Są psy, które będą świetnie się czuły w takich okolicznościach, natomiast niektóre mogą się stresować co niesie za sobą tylko negatywne skutki.

Firmy, które już stosują dedykowane programy, w regulaminie przewidują nawet dodatkowy czas na krótki spacer opiekuna z psem.

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.