Główny zbiornik oceanarium w Lizbonie podzielony został na cztery sektory, które prezentują ekosystem największych oceanów na Ziemi – Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego i Arktycznego. Ogromne przeszklone ściany pozwalają na dokładną obserwację tego, co dzieje się w każdym ze zbiorników. Zapierający dech w piersiach projekt kompleksu oceanarium stworzył architekt Peter Chermayeff. Sprawdź, co kryje w sobie oceanarium Lizbona. Jak dojechać do oceanarium w Lizbonie, ile kosztują bilety i w jakich godzinach można zwiedzać to fascynujące miejsce? Odpowiadamy!

Bilety do atrakcji turystycznych

Oceanarium Lizbona – czy warto? 

Wycieczka do oceanarium w Lizbonie będzie doskonałym sposobem na spędzenie czasu w tym mieście w rozwijający sposób. Z pewnością zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawić w oceanarium Lizbony. Czas zwiedzania powinien upływać błyskawicznie, ponieważ zbiornikach oceanarium można obserwować podwodną florę i faunę z całego świata, np.:

  • rekiny;
  • łososie;
  • płaszczki;
  • barakudy.

Oceanarium Lizbona ma w swojej menażerii także bardzo rzadkiego kilkutonowego samogłowa. 

Oceanarium Lizbona – bilety

kup bilety

Bilety do oceanarium w Lizbonie możesz kupić na miejscu w kasach, jednak bardziej opłacalna jest wcześniejsza rezerwacja w internecie. W ten sposób nie tylko oszczędzisz pieniądze, lecz także czas i będziesz mieć pewność, że nie utkniesz w długiej kolejce. 

Oceanarium Lizbona ma w swojej ofercie wiele atrakcji skierowanych przede wszystkim do dzieci. Są różnego rodzaju warsztaty tematyczne, a także możliwość spędzenia nocy w oceanarium (z czego mogą oczywiście korzystać także dorośli). Teraz czas na garść przydatnych informacji dla osób, które chcą odwiedzić oceanarium Lizbona.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Oceanarium w Lizbonie.

Lizbona oceanarium – praktyczne informacje

Oceanarium Lizbona – adres
Esplanada Dom Carlos I s/nº, 1990-005 Lisboa, Portugalia
Oceanarium Lizbona – cena biletu
10 – 20 € – kup bilety
Oceanarium Lizbona – godziny otwarcia
10.00 – 19.00
Oceanarium Lizbona – dojazd
Do oceanarium w Lizbonie można dojechać komunikacją miejską, a konkretnie autobusami 705, 708, 725 do przystanku Estacao Oriente. 
Oceanarium Lizbona – strona www
https://www.oceanario.pt/

Oceanarium Lizbona – wideo

Zobacz też:
Dubai Aquarium – największe akwarium na świecie