Bali to nie tylko piękne, egzotyczne krajobrazy i urlop pod palmą. Wyspa ta jest rajem dla wszystkich tych, których pasją są aktywności wodne, a w szczególności nurkowanie. Marzysz o podwodnych przygodach na Bali? Nurkowanie na tej wyspie pośród raf koralowych to bez wątpienia kusząca perspektywa. Zastanawiasz się, ile kosztuje nurkowanie na Bali? A może chcesz wiedzieć, jakie zwierzęta spotkasz tam pod wodą? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym informatorze.

Bali – nurkowanie dla początkujących

kup bilety

Podczas pobytu w ciepłych krajach wielu turystów pragnie przeżyć niesamowitą podwodną przygodę. Zastanawiasz się na Bali nurkowanie będzie możliwe bez odpowiednich certyfikatów? Nie masz się czym martwić. Wystarczy, że znajdziesz na wyspie centrum szkoleniowe, które oferuje tzw. nurkowanie próbne. Po szkoleniu teoretycznym i praktycznym możesz zanurkować w tamtejszych wodach pod opieką instruktora. To jednak nie wszystko! Jeśli poczujesz, że nurkowanie jest dla ciebie, możesz zrobić kurs nurka na Bali. Po jego ukończeniu otrzymasz certyfikat uprawniający do nurkowania na otwartych wodach do 18 m głębokości.

Bali – nurkowanie dla certyfikowanych nurków

Bali to chętnie odwiedzane miejsce również przez certyfikowanych nurków. Mogą szukać przygód w najpiękniejszych miejscach nurkowych wokół wyspy, ale również doskonalić swoje umiejętności. Można bowiem spróbować kolejnych kursów, które pozwalają nurkować na większe głębokości lub zdobywać konkretne specjalizacje nurkowe.

Bali – snorkeling

Jeśli będziesz na Bali, nurkowania możesz zasmakować także w innej formie. Nieco łatwiejszym rodzajem aktywności wodnej jest tzw. snorkeling. Jest to pływanie w płetwach tuż pod powierzchnią wody. Pływacy oddychają przez maski z rurką, dzięki czemu mogą podziwiać to, co dzieje się pod wodą. Snorkeling nie wymaga posiadania certyfikatu. Jedyne, co musisz mieć, to umiejętności pływackie.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety na nurkowanie na Bali.

Nurkowanie na Bali – ceny

Zastanawiasz się, ile kosztuje nurkowanie na Bali? Sprawdź poniższy cennik:

 • 1 x nurkowanie próbne – od 100 $;
 • 1 x nurkowanie osoby certyfikowanej – od 50 $ – kup bilety
 • kurs nurkowania, stopień podstawowy OWD (Open Water Diver) – 400-600 $;
 • kurs nurkowania, stopień zaawansowany AOWD (Advanced Open Water Diver) – 300-500 $;
 • snorkeling – od 50 $.

Na Bali jedno nurkowanie może być nieco tańsze, jeśli kupisz pakiet kilku zejść pod wodę. Swoją aktywność możesz zaplanować na kilka dni pobytu.

Bali nurkowanie – najlepsze miejsca

Gdzie nurkować na Bali? Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne miejsca z najpiękniejszymi podwodnymi krajobrazami.

MiejsceCharakterystyka
MenjanganJest tu ogromna ściana rafy koralowej i świetna widoczność. W tym miejscu można spotkać wiele zwierząt.
TulambenZnajduje się tam wrak statku. Zobaczysz też przepiękne koralowce i wiele gatunków ryb.
Nusa PenidaW tym miejscu na Bali nurkowanie pozwoli ci zobaczyć bogate rafy koralowe. Można spotkać tutaj żółwie, rekiny, płaszczki i ciekawe ryby Mola mola.
AmedZnajduje się tu wrak japońskiego statku i przepiękna rafa koralowa.
Nusa Lembongan
To świetne miejsce do obserwowania życia pod wodą – od małych organizmów żywych po płaszczki i rekiny.

Pamiętaj, że w niektórych miejscach na Bali nurkowania próbują początkujący, a w innych mogą sobie poradzić jedynie doświadczone osoby. Wybierz takie miejsce, które jest dostosowane do twoich umiejętności.

Bali nurkowanie – co zobaczysz pod wodą?

Oprócz przepięknej rafy koralowej i wraków statków w niektórych miejscach możesz również zobaczyć wiele zwierząt. Ich widok czyni podwodną wyprawę jeszcze bardziej ekscytującą. Należą do nich:

 • płaszczki;
 • żółwie morskie;
 • Mola mola (samogłów);
 • mandaryny;
 • ślimaki nagoskrzelne;
 • rekiny rafowe;
 • barakudy;
 • skorpeny;
 • homary;
 • krewetki.

Bali nurkowanie – zdjęcia

Bali nurkowanie błazenek
Bali nurkowanie krewetka arlekin
Bali nurkowanie mątwa
Bali nurkowanie ocean
Bali nurkowanie podwodny świat
Bali nurkowanie ryba
Bali nurkowanie ryby
Bali nurkowanie
Bali nurkowanie żółw

Bali nurkowanie – wideo

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)