W Palma Aquarium można spędzić długie godziny, obserwując zgromadzoną na miejscu faunę i florę podwodnego świata. Na miejscu znajdziesz prawie 8 tysięcy gatunków roślin i zwierząt nie tylko z rejonu Morza Śródziemnego, lecz także z oceanów. Palma de Mallorca Aquarium to miejsce, które warto odwiedzić. Jak dojechać do Palma Aquarium? Cennik i godziny otwarcia także podajemy. Te informacje mogą ci się przydać przed wyprawą do oceanarium Palma!

Palma aquarium Majorka – rekinarium

Prawdziwą chlubą Palma Aquarium jest rekinarium – najgłębsze w Europie. The Big Blue, bo tak zostało nazwane, ma aż 8,5 metra głębokości. W jego wnętrzu mieści się 3,5 miliona litrów wody. To naprawdę imponujące.

Podczas wizyty w rekinarium możesz usiąść na wygodnych krzesłach i obserwować, jak nad twoją głową przepływają te ogromne drapieżne ryby. 

Palma Aquarium – atrakcje

The Big Blue to jednak nie jedyna atrakcja Palma Aquarium. Podczas wycieczki do tego niezwykłego miejsca masz szansę odbyć prawdziwą podróż po wodnych ekosystemach z całego świata. Zwiedziesz tam:

 • akwarium z meduzami;
 • akwarium Morza Śródziemnego;
 • akwarium tropikalne. 

Akwaria to jednak nie wszystko. W Palma Aquarium możesz także zwiedzić część lądową. Główną atrakcję stanowi odtworzony ekosystem dżungli amazońskiej, gdzie znajdują się egzotyczne rośliny i piękne wodospady. Ogrody śródziemnomorskie są z kolei pełne stawów wypełnionych żółwiami i rybami z różnych stron świata. 

Oceanarium Majorka – zwierzęta

Jeśli planujesz odwiedzić Aquarium Palma, powinieneś bliżej poznać jego najpopularniejszych mieszkańców. Należą do nich:

 • ośmiornice;
 • pławikoniki;
 • koralowce;
 • błazenki; 
 • skrzydlice;
 • rekiny (żarłacze brunatne i tawrosze);
 • płaszczki;
 • żółwie wodne;
 • meduzy;
 • ambystomy meksykańskie;
 • koralowce.

Oceanarium Palma Mallorca – niezwykłe doświadczenia

Wizyta w Oceanarium na Majorce jest z pewnością niezwykłym doświadczeniem. Na jakie dodatkowe atrakcje możesz liczyć? Oto kilka z nich:

 • kino 3D znajdujące się w części oceanarium o nazwie AquaDome; W tym miejscu spojrzysz w oczy humbaka, prawdziwego giganta oceanu i dowiesz się o nim wielu ciekawych rzeczy. Za taki seans trzeba dodatkowo zapłacić;
 • mini rejs w poszukiwaniu morskich stworzeń; Specjalna konstrukcja łódki ze szklaną podłogą pozwala obserwować życie pod powierzchnią wody. Pływające pod stopami rekiny robią piorunujące wrażenie. Atrakcja także jest dodatkowo płatna;
 • nurkowanie z rekinami; Ta atrakcja kosztuje około 200 euro. Co istotne, jest dostępna również dla osób, które nie mają certyfikatu nurka. Ci, którzy mają taką licencję, mogą zejść na większą głębokość;
 • udział w karmieniu zwierząt, któremu towarzyszą opowieści przewodnika.

Aquarium Palma de Mallorca – bilety

kup bilety

Bilety do Palma Aquarium na Majorce można kupić na miejscu w kasie, jednak to skazuje na czekanie w kolejkach. Nie masz także gwarancji, że nie zostaną one wcześniej wykupione. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej ze stron internetowych, które oferują bilety online, często w dużo korzystniejszej cenie. 

Bilety do Palma Aquarium obejmują też zniżki – przede wszystkim dla dzieci. Najmłodsze maluchy wchodzą za darmo. 

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Palma Aquarium.

Aquarium Palma – praktyczne informacje 

Aquarium Palma Majorka – adresCarrer de Manuela de los Herreros, 21, 07610 Palma, Illes Balears
Palma Aquarium – cena23 – 14 Euro – kup bilety
Aquarium Palma – godziny otwarcialatem 9:30 – 17:00
zimą 10:00 – 15:30
Akwarium Palma Majorka – dojazdDo Aquarium Palma można dojechać samochodem lub komunikacją publiczną. 
Palma Aquarium – strona wwwhttps://palmaaquarium.com/en/

Oceanarium Palma Majorca – restauracje i sklepy

Restauracje na terenie Oceanarium Palma serwują pyszne lokalne dania. Osoby, które chcą utrwalić miłe wspomnienia, mogą zakupić pamiątki w miejscowym sklepiku. Dostępne są w nim chociażby biżuteria, ubrania i ciekawe akcesoria.

Palma Aquarium – czy warto?

Oceanarium Palma to wręcz obowiązkowy punkt programu wycieczki na Majorkę. Imponujące rozmiary zbiorników wodnych i różnorodność gatunków, które je zamieszkują, to tylko jeden z atutów tego miejsca. Aquarium Palma spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Można się tam dowiedzieć wielu nieznanych dotychczas rzeczy i przede wszystkim zobaczyć na własne oczy bogactwo podwodnego świata.

Palma aquarium – zdjęcia

palma aquarium nemo
aquarium palma mallorca
aquarium palma nemo
aquarium palma mallorca akwarium
palma aquarium meduzy

Palma aquarium – video

Fot. palma aquarium – propia via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Magdalena Dzik

Z wykształcenia dziennikarka i kulturoznawczyni. Pasjonuje się behawioryzmem zwierzęcym (szczególnie kotów i gryzoni) oraz zoodietetyką. Pasję tę bezustannie rozwija, pracując ze zwierzętami jako wolontariuszka i oferując im dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka sześciu świnek morskich oraz pięciu kotów: Chilliego, Fedry, Fasoli, Atlasa i Heliosa.