Teneryfa to wyspa, która przyciąga mnóstwo turystów. Chcą ją odwiedzić zarówno ci, którzy liczą na spokojny wypoczynek, jak i wielbiciele mocnych wrażeń. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się sporty wodne, czyli surfing i nurkowanie. Teneryfa to miejsce, gdzie nie brakuje szkół nurkowania i miejsc, gdzie zasmakujesz wodnej przygody. Możliwość eksplorowania dna oceanu jest jak podróż na inną planetę. Rozległa cisza, tysiące morskich stworzeń i zapierające dech podwodne krajobrazy to coś, czego z pewnością warto doświadczyć. Dowiedz się, ile kosztuje nurkowanie na Teneryfie i jakie masz możliwości!

Teneryfa nurkowanie – dla kogo?

Nurkowanie na Teneryfie to aktywność zarówno dla osób, które poznały już podwodny świat, jak i dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji tego zrobić. Jedyne, czego potrzebujesz, to odrobina odwagi i chęć odkrycia głębin oceanu. 

kup bilety

Nurkowanie na Teneryfie dla początkujących

Teneryfa to idealne miejsce, by rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Większość szkół nurkowania na hiszpańskiej wyspie oferuje program DSD (Discover Scuba Diving). Dzięki niemu możesz sprawdzić, czy nurkowanie jest dla ciebie. Na miejscu możesz również przystąpić do kursu na nurka (Open Water Diver), na którym poznasz podstawy samodzielnego nurkowania na otwartych wodach. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat nurka, który umożliwia nurkowanie do głębokości 18 metrów.

Nurkowanie na Teneryfie dla zaawansowanych

Certyfikat nurka w stopniu podstawowym uznajesz za niewystarczający do szaleństw na Teneryfie? Nurkowanie możesz, nomen omen, zgłębić już na miejscu. Są tam na przykład kursy umożliwiające uzyskanie certyfikatu zaawansowanego nurka. Da ci on prawo do schodzenia na większe głębokości. To jednak nie wszystko! Możesz także wzbogacić swoje podwodne doświadczenia o nurkowanie wrakowe czy nocne.

Teneryfa nurkowanie z rurką

Alternatywą dla nurkowania z osprzętem jest snorkeling, czyli tzw. nurkowanie z rurką. Pływak zaopatrzony jest w płetwy i maskę z fajką, przez którą oddycha, unosząc się na powierzchni wody. Nie musi więc schodzić na głębokości, a jednak w dalszym ciągu może obserwować, co dzieje się pod wodą.

Nurkowanie z żółwiami – Teneryfa

Nurkowanie na Teneryfie cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na możliwość pływania z żółwiami morskimi. Zwierzęta te przyzwyczajone są do obecności nurków i podpływają do nich naprawdę bardzo blisko. Możesz zatem liczyć na wspaniałe zdjęcia z takiej przygody. Innymi stworzeniami, które można spotkać w czasie podwodnej przygody na Teneryfie? Nurkowanie to okazja, by zobaczyć płaszczki, delfiny, wieloryby piloty, anioły morskie i wiele innych gatunków.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety na nurkowanie na Teneryfie.

Nurkowanie na Teneryfie – cena

Chcesz wybrać się na Teneryfę? Nurkowanie kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset euro. Wiele zależy od tego, ile razy będziesz chciał zejść pod wodę. Rolę odgrywa też doświadczenie nurka czy sezon. Poniższy cennik przedstawia przybliżony koszt takiej aktywności:

  • nurkowanie próbne – 50-70 €;
  • nurkowanie dla osób certyfikowanych – 50-70 €;
  • kurs nurkowania Scuba Diver (stopień przed — podstawowy, nurkowanie pod opieką instruktora) — 250-400 €;
  • kurs nurkowania Open Water Diver – 350-500 €;
  • kurs nurkowania Advanced Water Diver – 250-300 €;
  • nurkowanie z rurką – 30-50 € – kup bilety

Osoby z certyfikatami mogą wykupić również pakiet kilku nurkowań. Wówczas cena za jedno zejście pod wodę jest niższa.

Nurkowanie Teneryfa – najlepsze miejsca

Zastanawiasz się, gdzie nurkować na Teneryfie? Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze i najbardziej popularne miejsca.

Miejsce Charakterystyka
Montaña AmarillaMożna tam podziwiać krystaliczne wody, piękne formacje skalne i podwodne jaskinie.
Palmar WallCo cię czeka w tym miejscu na Teneryfie? Nurkowanie z żółwiami. Można spotkać także płaszczki i delfiny
La CaletaTo piękna rafa koralowa, w której kryją się płaszczki i barakudy.
AlcalaZnajdziesz tam tunele skalne, gdzie można spotkać żółwie, płaszczki i ławice ryb.
PuertitoSpokojne wody to świetne miejsce do nauki nurkowania.
La CatedralSą tam skalne półki i jaskinie.

Teneryfa nurkowanie – zdjęcia

Teneryfa nurkowanie mullus
Teneryfa nurkowanie ostrosz drakon
Teneryfa nurkowanie pod wodą
Teneryfa nurkowanie ryby
Teneryfa nurkowanie węgorz tygrysi
Teneryfa nurkowanie żółw

Teneryfa nurkowanie – wideo

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)