Planujesz wakacje w Portugalii? Lubisz zjeżdżalnie i inne szaleństwa na basenie? Koniecznie odwiedź Zoomarine Algarve. Można tam spędzić miło czas w wodzie, ale również zobaczyć np. delfiny i lwy morskie. Znajduje się tam kilka stref tematycznych, dzięki którym poczujesz klimat tropików. Zastanawiasz się, jakie atrakcje umilą twój pobyt w parku? Z przyjemnością ci o nich opowiemy i będziesz świetnie przygotowany na wycieczkę!

Zoomarine Algarve Albufeira (Portugalia) – zwierzęta

Większość turystów decyduje się odwiedzić Algarve Zoomarine Park po to, by poznać urocze stworzenia, jakimi niewątpliwie są delfiny. Na miejscu odbywają się pokazy umiejętności tych zwierząt. To dla ciebie za mało? Możesz wejść do wody, by poznać delfiny z bliska i zobaczyć jak bardzo są towarzyskie! Jeśli zechcesz, weźmiesz również udział w pokazach lwów morskich, ptaków drapieżnych i egzotycznych. 

Zoomarine Algarve – park tematyczny

Zoomarine Algarve to również park tematyczny. Znajdziesz w nim następujące strefy i pokazy:

 • akwaria;
 • Americas, gdzie poznasz mieszkańców egzotycznej Ameryki Południowej;
 • Magiczna Tęcza – pokaz lotu kolorowych ptaków egzotycznych;
 • kino 4D;
 • Porto d’Abrigo – centrum rehabilitacji gatunków morskich;
 • Mississippi – dom aligatora;
 • Cowabunga – dom żółwi tropikalnych;
 • Piracka zatoka – pokaz akrobatyczny w wyjątkowej scenerii. 
kup bilety

Zoomarine Algarve – atrakcje wodne

Lubisz szaleństwa w wodzie i pobyt na basenie czy plaży? W parku Zoomarine Algarve nie będziesz się nudzić! Oto niektóre z atrakcji, jakie na ciebie czekają:

 • plaża i sztuczna fala;
 • zjeżdżalnie wodne;
 • duży basen;
 • basen dla najmłodszych;
 • wodna strefa zabawy.

Zoomarine Algarve – bilety

Jeśli kupisz bilety do Algarve Zoomarine Park przez internet, możesz uniknąć oczekiwania w długich kolejkach do kasy na miejscu. Warto kupić bilety online szczególnie w sezonie (od początku czerwca do końca września). Dzieci do 10. roku życia i seniorzy powyżej 65. roku życia mogą liczyć na adekwatne zniżki. Dzieci mierzące mniej niż 1 m wchodzą za darmo.

Algarve Zoomarine Park – czas pobytu

Jak już wiesz, w Portugalii czekają na ciebie atrakcje wodne oraz pokazy zwierząt i park tematyczny, dlatego na pobyt w parku Zoomarine Algarve najlepiej przeznaczyć cały dzień. Wycieczkę powinieneś rozpocząć najpóźniej o godzinie 11:00, jeśli chcesz różnorodnie wykorzystać czas i zobaczyć jak najwięcej. 

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Zoomarine Park Algarve.

Zoomarine Park Algarve – przydatne informacje

Zoomarine Algarve – adresEN 125, KM 65, Guia8201-864 Albufeira
Zoomarine Algarve – powierzchnia8 ha
Zoomarine Algarve – godziny otwarcia10:00 – 17:00
10:00 – 18:00
10:00 – 19:30
Zoomarine Algarve – ceny15 – 30 Euro – kup bilety
Zoomarine Algarve – dojazdDo parku Algarve Zoomarine można dojechać samochodem i komunikacją miejską (linia nr 51).
Zoomarine Algarve – strona wwwhttps://www.zoomarine.pt/en/

Zoomarine Algarve – restauracje

Na terenie Zoomarine Algarve znajduje się kilka restauracji i barów z przekąskami. Możesz tam odpocząć po pełnym wrażeń dniu i rozsmakować się w lokalnych specjałach Portugalii. Na terenie obiektu znajduje się również sklepik z pamiątkami.

Zoomarine Algarve – czy warto?

Zoomarine Algarve warto odwiedzić, szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi. Ogrom atrakcji nie pozwoli im się nudzić, zobaczenie na żywo niektórych zwierząt okaże się dla nich niezwykłym przeżyciem. Ten portugalski park atrakcji to jednak nie tylko miejsce dla najmłodszych. Świetnie powinni się tam bawić także dorośli, którzy pragną się rozerwać lub wypocząć. Zoomarine spodoba się również miłośnikom flory i fauny (w szczególności ryb i ptaków). Park z pewnością powinny odwiedzić osoby, które marzą o spotkaniu z delfinami.

Zoomarine Algarve – zdjęcia

Zoomarine Algarve dinozaury
Zoomarine Algarve foka
Zoomarine Algarve karuzela
Zoomarine Algarve widok
Zoomarine Algarve żółw

Zoomarine Algarve – wideo

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)