Kontrast pomiędzy dzikimi krajobrazami natury a nowoczesnością współczesnego miasta jest bardzo wyraźny. Okazuje się jednak, że Taronga Zoo to jedno z nielicznych miejsc, które z powodzeniem łączy te skrajnie różne scenerie. Oczom turystów spacerujących po ogrodzie zoologicznym ukazuje się niepowtarzalny widok – dzikie zwierzęta na tle panoramy Sydney. Chcesz zobaczyć to na własne oczy? Przekonaj się, jakie zwierzęta poznasz na miejscu i na jakie atrakcje możesz tam liczyć! Dowiedz się, jak dojechać do Zoo Taronga i sprawdź, ile kosztują bilety. To wszystko przybliżamy w artykule!

Taronga Zoo Australia – zwierzęta

W Taronga Zoo w Sydney znajdziesz czołowych przedstawicieli australijskiej fauny i nie tylko. Oto niektóre zwierzęta zamieszkujące ten australijski ogród zoologiczny:

 • tygrysy sumatrzańskie;
 • słonie;
 • szympansy;
 • żyrafy;
 • surykatki;
 • goryle; 
 • kangury;
 • niedźwiedzie malajskie.
kup bilety

Taronga Zoo – koala

Jednymi z najpopularniejszych zwierzaków w Zoo Taronga są koale. Co ciekawe, mają szczególne znaczenie w kulturze aborygeńskiej. Za dodatkową dopłatą (około 30 $ dla 4 osób) w Taronga Zoo możesz podejść do tych uroczych stworzeń naprawdę bardzo blisko.

Taronga Zoo – atrakcje

Niezwykły spacer z widokiem na panoramę miasta pośród zwierząt to nie wszystko, co zaskoczy cię w Taronga Zoo. Możesz liczyć także na dodatkowe atrakcje. Szczególną popularnością cieszą się bliższe spotkania ze zwierzętami, którymi są:

 • koale;
 • żyrafy;
 • słonie;
 • surykatki. 

Dowiesz się wówczas nieco więcej o ich zwyczajach i poznasz wiele ciekawostek. Takie atrakcje będą dodatkowo płatne.

Pokazy zwierząt w Taronga Zoo

W Zoo Taronga odbywają się również pokazy zwierząt i pogadanki z ich opiekunami. Tutaj nie będzie jednak dodatkowych opłat, ponieważ wszystko wliczone w cenę biletu wstępu. Zależy ci na tym, by dowiedzieć się więcej o życiu konkretnych zwierząt lub wziąć udział w pokazie? Zajrzyj na stronę internetową Taronga Zoo i sprawdź, o jakiej godzinie odbywają się takie spotkania. Wówczas nic nie umknie twojej uwadze! 

Taronga Zoo Sydney (Australia) – bilety

W czasie sezonu wakacyjnego i podczas weekendów w Taronga Zoo Sydney może być dosyć tłoczno. Chcesz uniknąć kolejek do kasy obiektu? Warto kupić bilety przez internet. Poniżej przedstawiamy ceny biletów do Taronga Zoo:

 • dorośli – 44,10 $;
 • dzieci od 4. do 15. roku życia – 26,10 $;
 • dzieci do 3. roku życia – wstęp bezpłatny.

Taronga Zoo Sydney – czas zwiedzania

Na wycieczkę do Taronga Zoo najlepiej przeznaczyć minimum 4 godziny. Podróż promem, którym można dotrzeć do ogrodu zoologicznego, trwa około 15 minut w jedną stronę.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Zoo w Taronga.

Taronga Zoo w Sydney – przydatne informacje

Taronga Zoo – adresBradleys Head Road, Mosman, NSW 2088, Australia
Taronga Zoo – powierzchnia28 ha
Taronga Zoo – godziny otwarcia9:30 – 17:00
Taronga Zoo – cennik26.10 – 44.10 $ – kup bilety
Taronga Zoo – dojazdDo Zoo Taronga można dotrzeć promem, ale nie tylko. Dojedziesz tam autobusem linii 100 oraz 238, a także samochodem. Na miejscu jest płatny parking.
Taronga Zoo – strona wwwhttps://taronga.org.au/

Sydney Taronga Zoo – restauracje

Na terenie ogrodu zoologicznego Taronga znajduje się restauracja. Serwowane są tam potrawy kuchni australijskiej. W restauracji możesz odpocząć i zjeść, ale również nacieszyć oczy przepięknym widokiem na panoramę miasta.

Zoo Taronga – czy warto?

Taronga Zoo to miejsce, które z pewnością warto poznać podczas zwiedzania Sydney. Można tam spotkać charakterystycznych przedstawicieli australijskiej fauny. Turystów przyciągają zwłaszcza koale. Ogromną zaletą tego ogrodu zoologicznego jest również jego położenie. Pamiątką z wycieczki będą wyjątkowe zdjęcia zwierząt na tle ogromnego miasta. Z pobytu w Zoo Taronga w szczególności zadowolone będą dzieci, dla których przygotowano wiele ciekawych zajęć. Dodatkową atrakcją jest możliwość dotarcia do zoo promem. W czasie tej krótkiej podróży turystom ukazują się przepiękne widoki na ogród zoologiczny i miasto.

Taronga Zoo – zdjęcia

Taronga Zoo zdjęcie 1
Taronga Zoo zdjęcie 2
Taronga Zoo zdjęcie 3
Taronga Zoo zdjęcie 4
Taronga Zoo zdjęcie 5
Taronga Zoo zdjęcie 6
Taronga Zoo zdjęcie 7
Taronga Zoo zdjecia 8
Taronga Zoo zdjęcie 9
Taronga Zoo zdjęcie 10

Taronga Zoo – video

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)