Główny zbiornik oceanarium w Lizbonie podzielony został na cztery sektory, które prezentują ekosystem największych oceanów na Ziemi – Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego i Arktycznego. Ogromne przeszklone ściany pozwalają na dokładną obserwację tego, co dzieje się w każdym ze zbiorników. Zapierający dech w piersiach projekt kompleksu oceanarium stworzył architekt Peter Chermayeff. Sprawdź, co kryje w sobie oceanarium Lizbona. Jak dojechać do Oceanarium Lizbona, ile kosztują bilety i w jakich godzinach można zwiedzać to fascynujące miejsce? Odpowiadamy!

Oceanarium Lizbona – czy warto? 

Wycieczka do oceanarium w Lizbonie będzie doskonałym sposobem na spędzenie czasu w tym mieście w rozwijający sposób. Z pewnością zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawić w Oceanarium Lizbona. Czas zwiedzania powinien upływać błyskawicznie, ponieważ zbiornikach oceanarium można obserwować podwodną florę i faunę z całego świata, np.:

  • rekiny;
  • łososie;
  • płaszczki;
  • barakudy.

Oceanarium Lizbona ma w swojej menażerii także bardzo rzadkiego kilkutonowego samogłowa. 

Jakich zwierzaków nie zobaczysz w Oceanarium Lizbona? Delfinów próżno, niestety, tam szukać.

Oceanarium Lizbona – bilety

kup bilety

Bilety do oceanarium w Lizbonie możesz kupić na miejscu w kasach, jednak bardziej opłacalna jest wcześniejsza rezerwacja w internecie. W ten sposób nie tylko oszczędzisz pieniądze, lecz także czas i będziesz mieć pewność, że nie utkniesz w długiej kolejce. 

Oceanarium Lizbona – ceny i rodzaje biletów

Ile kosztują bilety do oceanarium w Lizbonie? Oto cennik:

  • dzieci do lat 3. – wstęp bezpłatny;
  • dzieci od 4. do 12. roku życia – 10 €;
  • dzieci od 13. roku życia i osoby dorosłe do 64. roku życia – 19 €;

osoby powyżej 65. roku życia – 13 €.

Oceanarium Lizbona ma w swojej ofercie wiele atrakcji skierowanych przede wszystkim do dzieci. Są różnego rodzaju warsztaty tematyczne, a także możliwość spędzenia nocy w oceanarium (z czego mogą oczywiście korzystać także dorośli). Szczegółowe informacje dotyczące dodatkowych atrakcji wraz z cenami znajdziesz poniżej.

Oceanarium Lizbona – czas zwiedzania

Ile czasu potrzebujesz, by zwiedzić całe oceanarium w Lizbonie w  Portugalii? Zarezerwuj przynajmniej 3 godziny. Jeśli jednak chcesz poznać większość gatunków i mocno odczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca, spędź w nim nieco więcej czasu.

Teraz czas na garść przydatnych informacji dla osób, które chcą odwiedzić Oceanarium Lizbona. Jak dojechać? Jakie są godziny otwarcia obiektu? Sprawdź w tabeli poniżej.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Oceanarium w Lizbonie.

Lizbona oceanarium – praktyczne informacje

Oceanarium Lizbona – adresEsplanada Dom Carlos I s/nº, 1990-005 Lisboa, Portugalia
Oceanarium Lizbona – cena biletu10 – 20 € – kup bilety
Oceanarium Lizbona – godziny otwarcia10.00 – 19.00
Oceanarium Lizbona – dojazdDo oceanarium w Lizbonie można dojechać komunikacją miejską, a konkretnie autobusami 705, 708, 725 do przystanku Estacao Oriente. 
Oceanarium Lizbona – strona wwwhttps://www.oceanario.pt/

Oceanarium Lizbona – zdjęcia

Oceanarium Lizbona błazenek
Oceanarium Lizbona budynek
Oceanarium Lizbona kolejka linowa
Oceanarium Lizbona rozgwiazda
Oceanarium Lizbona ryba
Oceanarium Lizbona ryby
Oceanarium Lizbona wydra

Oceanarium Lizbona – wideo

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Magdalena Dzik

Z wykształcenia dziennikarka i kulturoznawczyni. Pasjonuje się behawioryzmem zwierzęcym (szczególnie kotów i gryzoni) oraz zoodietetyką. Pasję tę bezustannie rozwija, pracując ze zwierzętami jako wolontariuszka i oferując im dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka sześciu świnek morskich oraz pięciu kotów: Chilliego, Fedry, Fasoli, Atlasa i Heliosa.