Park Narodowy Grand Teton mieści się w stanie Wyoming, a konkretnie w jego północno-zachodniej części. Został założony w 1929 roku. To miejsce cieszy się szczególną popularnością wśród turystów głównie ze względu na niezwykłe krajobrazy i obecność wielu gatunków flory i fauny. Powierzchnia parku Grand Teton to 1255 km². Co znajduje się na tym obszarze? Sprawdź i poznaj najciekawsze atrakcje!

Park Narodowy Grand Teton – atrakcje turystyczne

kup bilety

Zastanawiasz się, jak możesz spędzić czas w parku Grand Teton? Jeśli lubisz przebywać na łonie natury, nie będziesz się tam nudzić. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych aktywności, którym możesz się tam bez reszty poświęcić. 

Piesze wędrówki po Grand Teton Park

Park Narodowy Grand Teton to świetne miejsce dla wielbicieli pieszych wędrówek po górach. Warto jednak pamiętać, że niektóre szlaki mogą być wymagające, a ten obszar zamieszkuje wiele dzikich stworzeń. Zanim wyruszysz, udaj się centrum informacji dla zwiedzających, by dowiedzieć się więcej o warunkach pogodowych i o wybranej trasie.

Jeziora w Grand Teton

Na terenie Parku Narodowego Grand Teton znajduje się kilka przepięknych jezior, dlatego miejsce tak chętnie jest odwiedzany również przez wielbicieli wodnych aktywności. Możesz wybrać się łodzią lub kajakiem po to, by zobaczyć największe szczyty. Przez cały park przepływa również rzeka Snake River, która swój bieg zaczyna w Yellowstone.

Trasy rowerowe w Grand Teton Park

Park Grand Teton to także świetne miejsce na wycieczkę rowerową. Wszystkie utwardzone drogi parku są dostępne dla rowerzystów. Możesz tutaj wypożyczyć rower wraz z ekwipunkiem i przewodnikiem.

Park Narodowy Grand Teton – wspinaczki górskie

Kolejną niezwykle popularną w Grand Teton aktywnością jest wspinaczka. Jeśli planujesz taką przygodę i planujesz nocleg, musisz mieć zezwolenie na biwakowanie. Możesz je uzyskać na stacji Jenny Lake Ranger. Zanim jednak wybierzesz się na wspinaczkę, koniecznie sprawdź warunki pogodowe. Sam szlak dostosuj zaś do swoich umiejętności. 

Camping w parku Grand Teton

Jeśli chcesz bardziej nacieszyć się obecnością na łonie natury, możesz przenocować w parku Grand Teton. Znajduje się tam wiele miejsc campingowych, gdzie można rozbić namiot lub zaparkować samochód. Biwakowanie na tym terenie także wymaga zezwolenia.

Grand Teton Park Narodowy – flora i fauna

Dla większości turystów największą atrakcją na terenie parku jest kontakt z przyrodą. Mieszka tam wiele gatunków zwierząt, dlatego musisz wiedzieć, jak zachować się podczas bliższego spotkania z nimi. Zastanawiasz się, jakie zwierzęta możesz spotkać w parku Grand Teton? Oto niektóre z nich:

 • łosie;
 • bizony;
 • mulaki;
 • niedźwiedzie czarne;
 • niedźwiedzie grizzly;
 • wilki;
 • pumy;
 • borsuki;
 • kuny; 
 • rosomaki;
 • kojoty;
 • bobry.

Ten park jest również domem dla różnych gatunków ptaków, ryb, płazów i gadów. Miłośnicy fauny mogą odnaleźć tam gatunki sosny, łubiny, niezapominajki alpejskie i wiele innych zwierząt.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do parku narodowego Grand Teton.

Park Narodowy Grand Teton – cena

Czas poznać ceny biletów. Oto one:

 • bilet wstępu dla osób zwiedzających park pieszo lub na rowerze – 20 $ – kup bilety
 • bilet wstępu dla samochodów prywatnych – 35 $;
 • bilet wstępu dla motocykli – 30 $.

Bilety wstępu do parku Grand Teton są ważne przez tydzień.

Grand Teton – godziny otwarcia i adres

W jakich godzinach otwarty jest park? Można tam przychodzić przez całą dobę. Poniżej znajdziesz dokładny adres.

103 Headquarters Loop

Moose, WY 83012

Stany Zjednoczone

Wycieczka do Grand Teton Park – dla kogo?

Wycieczka do Grand Teton Park to opcja dla tych, którzy chcą zobaczyć dzikie krajobrazy Ameryki Północnej na własne oczy. Wyprawę do stanu Wyoming polecamy zwłaszcza osobom bardzo aktywnym. Jeśli lubisz wypoczynek na łonie natury i masz na uwadze obecność dzikich zwierząt, to miejsce jest dla ciebie!

Grand Teton – zdjęcia

grand teton krajobraz 1
grand teton krajobraz 2
grand teton krajobraz 3
grand teton krajobraz 4
grand teton krajobraz 5
grand teton krajobraz 6
grand teton krajobraz 7
grand teton krajobraz 8
grand teton krajobraz 9
grand teton krajobraz 10
grand teton krajobraz 11
grand teton krajobraz 12
grand teton krajobraz 13

Grand Teton – wideo

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)