Ile kosztuje chihuahua, miniaturowy pies od wielu lat cieszący się rosnącą popularnością? Jego powszechność to efekt nie tylko łagodnego usposobienia, ale również wielkiej miłości, jaką potrafią okazać swoim właścicielom. Poznaj cenę za szczeniaka.

Chihuahua popularność zawdzięcza gwiazdom Hollywood, które od lat swoich pupili zabierają na plany zdjęciowe czy wywiady w telewizji. Te miniaturowe pieski zdają się być nieodłącznymi partnerami celebrytów na galach i wystawach. Ale to nie gwiazdorskie oblicze sprawiło, że są niezwykle pożądane. To przede wszystkim ich wyjątkowo łagodne i przyjazne usposobienie oraz ogromna miłość, jaka mieszka w tym małym ciałku, sprawiają, że tak chętnie są wybierane na psy do towarzystwa. Ile kosztuje chihuahua i od czego zależy jego cena? Sprawdź!

Ile kosztuje chihuahua z hodowli?

ile kosztuje chihuahua z hodowli
ile kosztuje chihuahua w polsce? sprawdź! 6

Cena chihuahua zależna jest przede wszystkim od hodowli. Im bardziej renomowana, tym koszt zakupu psa będzie wyższy. Warto mieć na uwadze, że dobre hodowle, których psy znane są na całym świecie, przynależą do Związku Kynologicznego w Polsce. W takim przypadku cena psa chihuahua wynosi nawet 6000 zł.

Jeśli poszukasz informacji w sieci o chihuahua, koszt jego zakupu może okazać się niższy. Niekiedy to jest to nawet 3000 zł. To prawdziwa informacja i wcale nie musi oznaczać pseudohodowli. Psy tej rasy, pochodzące z mniej popularnych, najczęściej nowych hodowli, są znacznie tańsze. Wynika to z historii przodków szczeniaków i renomy przydomku.

Chihuahua – koszt wystawowego szczeniaka

chihuahua – koszt wystawowego szczeniaka
ile kosztuje chihuahua w polsce? sprawdź! 7

Najbardziej znane hodowle w Polsce mogą też poszczycić się szczeniakami, które pochodzą bezpośrednio od championów Jeśli interesuje cię taka hodowla chihuahua, cena za szczeniaka z miotu może wynosić nawet 10 000 zł. Jak widać, to, ile kosztuje chihuahua, bardzo się waha w zależności od miejsca pochodzenia.

To jednak nie jedyny czynnik, jaki wpływa na ostateczną wartość chihuahua. Koszt rośnie w przypadku psów wystawowych. Cena typowego psa do towarzystwa nie powinna przekroczyć 7000 zł. Jednakże, jeśli planujesz brać udział w wystawach czy chcesz założyć własną hodowlę w przyszłości, musisz liczyć się z wyższą ceną. Ile kosztuje chihuahua w takim przypadku? Nawet około 9000 zł.

Na to, ile kosztuje piesek chihuahua, wpływa bez wątpienia jego popularność. Decydując się jednak na psa z uznanej hodowli otrzymujesz nie tylko wspaniałego szczeniaka, ale również bardzo ważny zestaw startowy, który zapewni twojemu pupilowi dobre i dostatnie życie.

Ile kosztuje piesek chihuahua w hodowli o dużej renomie i dlaczego tyle?

ile kosztuje piesek chihuahua w hodowli o dużej renomie i dlaczego tyle
ile kosztuje chihuahua w polsce? sprawdź! 8

Najbardziej utytułowane hodowle prowadzą listę osób chętnych na szczeniaki. W ich przypadku to, ile kosztuje chihuahua, wynika także z faktu, że opieka nad miotem zaczyna się wtedy, gdy suka nie ma nawet… cieczki! To przede wszystkim stałe monitorowanie zdrowia rodziców i ich odpowiedni dobór, który ma zniwelować ewentualne choroby genetyczne, a części z nich po prostu zapobiec.

Psy z renomowanych hodowli są pod stałą opieką weterynaryjną, W momencie przekazania szczeniaka jest on na ogół zaszczepiony i ma nie tylko metrykę, ale również książeczkę zdrowia. W niej wyszczególnione są dalsze kroki, jakie powinien podjąć właściciel.

Hodowcy są świetnym wsparciem dla właścicieli psów. Nie tylko wyjaśniają wszystkie wątpliwości, ale równie zawsze służą radą i pomocą w zakresie szkolenia czy opieki weterynaryjnej po sprzedaży psa.

Chihuahua – koszt psa a przodkowie

chihuahua – koszt psa a przodkowie
ile kosztuje chihuahua w polsce? sprawdź! 9

To, ile kosztuje chihuahua w dobrej hodowli, przekłada się na kontakt z opiekunem. Renomowane hodowle po wpisaniu na listę zawsze dzielą się z przyszłymi właścicielami zdjęciami suki oraz reproduktora, abyś wiedział, jakich cech wizualnych spodziewać się po swoim nowym pupilu. Dodatkowo otrzymujesz informacje dotyczące stanu zdrowia obu psów, a także pozostałych przodków. Masz wgląd w historię ich chorób, aby wiedzieć, na co w przyszłości zwrócić szczególną uwagę. Chihuahua to bardzo przyjazny pies miniaturka. To, ile kosztuje chihuahua, może skłaniać do szukania tańszego źródła zakupu psa, jednak nie warto tego robić. Jeśli marzysz o takim towarzyszu, musisz liczyć się z tym, że koszt, jaki musisz ponieść przy jego zakupie, zależny jest od kilku czynników. Zastanów się zatem czy po prostu ma być twoim przyjacielem, czy wspólnie chcecie podbijać wystawowy świat!