Podwodny świat Cretaquarium obejmuje tysiące gatunków podwodnej fauny i flory. Łącznie na terenie jednostki znajduje się prawie 2 mln litrów wody! Podczas zwiedzania można korzystać z nowoczesnych ekranów dotykowych, peryskopów i mikroskopów, które jeszcze bardziej przybliżają życie podwodnych zwierząt. Misją akwarium na Krecie jest popularyzacja wiedzy na temat mieszkańców dna Morza Śródziemnego. Na terenie Cretaquarium funkcjonuje także Hellenic Centre for Marine Research (HCMR) – olbrzymi kompleks badawczy. Dowiedz się więcej o Cretaquarium. Ceny biletów, dojazd i oczywiście atrakcje przedstawiamy w naszym tekście!

Oceanarium Kreta – atrakcje

Kreta Oceanarium to miejsce, gdzie znajduje się aż 60 zbiorników wodnych, w których mieszka około 2000 morskich stworzeń. Zobaczysz tam między innymi:

 • płaszczki ogończowate;
 • graniki wielkie;
 • skorpeny pospolite – drapieżne, jadowite ryby, które przypominają skorpiony;
 • żółwie wodne;
 • tawrosze piaskowe – rekiny o przerażającym wyglądzie. Nie są uznawane za niebezpieczne dla człowieka;
 • ośmiornice zwyczajne – jadowite stworzenia morskie o niezwykłej inteligencji;
 • homary;
 • barwne ukwiały;
 • meduzy;
 • błazenki (znane z filmu animowanego „Gdzie jest Nemo?”);
 • kobie; 
 • pławikoniki.

Cretaquarium Kreta – bilety

kup bilety

Bilety do Cretaquarium dostępne są w różnych cenach w zależności od wieku odwiedzającego oraz pory roku. Za niewielką dodatkową opłatą (3 euro) dostępny jest przewodnik audio, który urozmaica zwiedzanie. Za 100 Euro można natomiast wykupić wycieczkę z żywym przewodnikiem. Opowie o wodnym świecie Cretaquarium – w zależności od potrzeb – w języku greckim lub angielskim.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Cretaquarium.

Oceanarium na Krecie – przydatne informacje

Kreta akwarium – adresHeraklion 710 03, Grecja
Cretaquarium – godziny otwarcia9.30 – 19.00
Cretaquarium – cena biletu6 – 10 euro – kup bilety
Cretaquarium – dojazdDo Cretaquarium można dojechać samochodem, taksówką lub autobusem. 
Kreta Cretaquarium – strona wwwhttps://www.cretaquarium.gr/

Akwarium Kreta – czy warto?

Oceanarium na Krecie jest największym tego typu obiektem w Grecji i jednym z największych i najnowocześniejszych w Europie. Cretaquarium można więc uznać za pozycję obowiązkową podczas wakacji na Krecie. Niezwykły klimat, jaki tam panuje, pozwala zanurzyć się w morskich głębinach i zaznać niesamowitego odprężenia.

Warto dodać, że na terenie kreteńskiego oceanarium znajduje się kafeteria i sklepik z pamiątkami. Na miejscu organizowane są także imprezy okolicznościowe

Cretaquarium – zdjęcia

Cretaquarium - ławica
Cretaquarium - para
Cretaquarium - ryba
Cretaquarium - rybki
Cretaquarium - ryby
Cretaquarium - woda

Cretaquarium – wideo

Fot. główne Lourakis via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Magdalena Dzik

Z wykształcenia dziennikarka i kulturoznawczyni. Pasjonuje się behawioryzmem zwierzęcym (szczególnie kotów i gryzoni) oraz zoodietetyką. Pasję tę bezustannie rozwija, pracując ze zwierzętami jako wolontariuszka i oferując im dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka sześciu świnek morskich oraz pięciu kotów: Chilliego, Fedry, Fasoli, Atlasa i Heliosa.