Ile waży owczarek niemiecki?

Zadaj pytanieKategoria: PiesIle waży owczarek niemiecki?
Alina zapytał 5 miesięcy temu

Ile waży owczarek niemiecki? Zastanawiam się nad kupnem psa tej rasy, ale nie jestem pewna, ile współcześnie wynosi jego waga – a wiadomo, że ta ma przełożenie na koszta utrzymania.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

To prawda – im większy pies, tym więcej karmy spożywa w ciągu dnia. W przypadku owczarków niemieckich (tak jak zresztą wszystkich innych psów rasowych) najlepiej zajrzeć do wzorca rasy. Polska jest krajem członkowskim FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej), dlatego warto sięgać do wzorca opublikowanego na stronie ZKwP. 
Wprawdzie nie wszystkie rasy mają we wzorcu wyszczególnioną wagę. Na szczęście w przypadku psa, którego szukasz, waga została dokładnie określona w statucie. To ile waży owczarek niemiecki zależy przede wszystkim od jego płci. W tej rasie występuje bowiem dymorfizm płciowy i suczki są nieco drobniejsze i lżejsze od psów. Według wzorca ZKwP samiec powinien ważyć od 30 do 40 kilogramów, a samica od 22 do 32 kilogramów. 
Jak widzisz, rozrzut jest dosyć duży i wszystko zależy od genów i cech osobniczych każdego wilczura. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rasie, zajrzyj koniecznie pod ten link: https://zwierzaki.pl/owczarek-niemiecki.