Wycieczka do zoo w Wiedniu to niezapomniana przygoda. Początki tego ogrodu zoologicznego sięgają aż 1745 roku. Przez ponad 250 lat przez park Schonbrunn przewinęły się dziesiątki tysięcy zwierząt. Ciężko doświadczony przez wojny światowe ogród przetrwał i z ogromnym powodzeniem działa do dzisiaj. Chcesz poznać słynne zoo Austrii? Wiedeń czeka na ciebie wraz ze swoimi atrakcjami. Jeśli masz zamiar odwiedzić zoo Wiedeń, cennik, adres i godziny otwarcia warto znać już teraz! Najważniejsze informacje zamieszczamy w naszym krótkim artykule.

Wycieczka do Wiedeń Zoo to niezapomniana przygoda. Początki tego ogrodu zoologicznego sięgają aż 1745 roku. W ciągu ponad 250 lat historii przez park Schonbrunn przewinęły się dziesiątki tysięcy zwierząt. Ciężko doświadczony przez wojny światowe ogród przetrwał i z ogromnym powodzeniem działa do dzisiaj. Chcesz poznać słynne zoo Austrii? Wiedeń czeka na ciebie wraz ze swoimi atrakcjami. Jeśli masz zamiar odwiedzić Zoo Wiedeń, cennik, adres i godziny otwarcia warto znać już teraz! Najważniejsze informacje zamieszczamy w naszym krótkim artykule.

Zoo Wiedeń – pandy i nie tylko

Największą atrakcją Wiedeń Zoo bez wątpienia są pandy olbrzymie, które były podarunkiem od Chińskiej Republiki Ludowej. Jednak jest tam oczywiście nie tylko panda. Zoo Wiedeń gatunków ma jednak o wiele więcej. Pozostałe zwierzęta wiedeńskiego zoo to między innymi:

 • niedźwiedzie polarne;
 • pingwiny;
 • lemury;
 • słonie;
 • hipopotamy;
 • misie koala;
 • foki;
 • pandy małe;
 • żyrafy;
 • kozy;
 • żółwie lądowe.

Oferta zoo w Wiedniu jest niezwykle szeroka. Jak duże jest samo Wiedeń Zoo? Powierzchnia ogrodu robi wrażenie, dlatego na jego zwiedzanie warto zarezerwować sobie cały dzień.

Wiedeń Zoo – bilety

kup bilety

Cennik wiedeńskiego zoo różni się w zależności od tego, w jakim wieku są odwiedzający:

 • dzieci poniżej 6. roku życia wchodzą do ogrodu za darmo;
 • starsze dzieci i młodzież płacą 10 euro;
 • dorośli kupują bilet za 20 euro.

Warto wspomnieć, że dzieci do 14 roku życia mogą przebywać na terenie zoo Wiedeń tylko pod opieką dorosłych. 

Wiedeń Zoo oferuje karnety z biletami rodzinnymi w cenie 65 euro. Są one ważne przez rok od zakupu i obejmują dwójkę dorosłych oraz trójkę dzieci. Na terenie zoo w Wiedniu oferowane są dodatkowe atrakcje.

Kliknij tutaj, aby kupić bilet do Zoo w Wiedniu.

Zoo Schönbrunn Wiedeń – przydatne informacje

Zoo Wiedeń – adresMaxingstraße 13b, Wiedeń (na terenie parku Schonbrunn) 
Zoo Wiedeń – ceny biletów10 – 20 euro – kup bilety
Zoo Wiedeń – godziny otwarcia9.00 – 20.00
Zoo Wiedeń – dojazdDo wiedeńskiego zoo można dojechać samochodem lub komunikacją miejską. Dojeżdżają tam tramwaje (10, 58, 60) oraz autobusy (51A, 56A, 56B, 58A). 
Zoo w Wiedniu – strona wwwhttps://www.zoovienna.at/en/

Zoo Wiedeń – cennik dodatkowych atrakcji

Zoo Wiedeń to nie tylko zwierzęta, lecz również mnóstwo dodatkowych atrakcji. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich, wraz z ewentualną kwotą dopłaty.

Panda – Zoo Wiedeń

Najpopularniejszym zwierzęciem w wiedeńskim zoo jest panda. To urocze stworzenie przyciąga wielu turystów z różnych zakątków Europy. Możliwość obserwowania jej zwyczajów na żywo okazuje się niezwykłym doświadczeniem dla najmłodszych i nie tylko.

Poranek w Zoo Austria Wiedeń

Ta atrakcja to gratka dla rannych ptaszków. Jesteś na wycieczce w Wiedniu? Zoo to miejsce, gdzie zobaczysz budzące się do życia zwierzęta. Taką atrakcję można podziwiać od 8:00 rano. Koszt to 250 euro dla dwóch osób. Każda kolejna osoba płaci 100 euro.

Wiedeń Zoo – wycieczka tematyczna

Któryś z mieszkańców wiedeńskiego ogrodu zoologicznego jest ci szczególnie bliski? Wycieczka tematyczna to coś dla ciebie. Sam zdecydujesz, jaką strefę Wiedeń Zoo chcesz bliżej poznać, choć możesz zasugerować się także podpowiedzią organizatorów. Do tematów przewodnich należą: 

 • Safari Zoo Wiedeń;
 • Na skraju wyginięcia;
 • Dzieci i ich matki;
 • Krewni w zoo – małpy olbrzymie;
 • Giganci.

Cena atrakcji to 85 euro (plus dodatkowo koszt biletu wstępu). W wycieczce może wziąć udział maksymalnie 20 osób. 

Zoo Wiedeń – wycieczka za kulisy

Na takiej wycieczce dowiesz się więcej o życiu mieszkańców Wiedeń Zoo i przekonasz się, w jaki sposób tworzy się dla nich optymalne środowisko. Cena atrakcji to:

 • 145 euro za wizytę w strefie akwariów i terrariów;
 • 95 euro za strefę polarną. 

Należy doliczyć również opłatę za bilet wstępu do zoo. W wycieczce może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

Dom pustynny

Obiekt, w którym odtworzono pustynny klimat, nie jest częścią głównego zoo. Będąc w Wiedniu, warto go jednak odwiedzić. Można tutaj zobaczyć florę i faunę, które występują na terenach od Ameryki Środkowej aż po Madagaskar. Cena biletu to od 4,50 do 6 euro.

Zoo Wiedeń zimą

Wiele osób decyduje się na zimową wycieczkę do Wiednia. Zastanawiasz się, czy wtedy również możesz odwiedzić ogród zoologiczny? Jak najbardziej! Pamiętaj jednak, że w zimowych miesiącach Wiedeń Zoo jest zamykane nieco wcześniej.

Wiedeń Zoo – Zdjęcia

Wiedeń Zoo - batman
Wiedeń Zoo - flaming
Wiedeń Zoo - iguana
Wiedeń Zoo - jeleniowate
Wiedeń Zoo - lampart
Wiedeń Zoo - panda mała
Wiedeń Zoo - pingwin
Wiedeń Zoo - ptak
Wiedeń Zoo - słoń
Wiedeń Zoo - zwierzęta
Wiedeń Zoo - żyrafa

Wiedeń Zoo – wideo

Zoo Wiedeń – mapa

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Magdalena Dzik

Z wykształcenia dziennikarka i kulturoznawczyni. Pasjonuje się behawioryzmem zwierzęcym (szczególnie kotów i gryzoni) oraz zoodietetyką. Pasję tę bezustannie rozwija, pracując ze zwierzętami jako wolontariuszka i oferując im dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka sześciu świnek morskich oraz pięciu kotów: Chilliego, Fedry, Fasoli, Atlasa i Heliosa.