Wydawać by się mogło, że stolica Niemiec z morzem nie ma zbyt wiele wspólnego. A jednak! AquaDom & Sea Life Berlin to gratka nie tylko dla wielbicieli akwarystyki, lecz również dla każdego, kto pragnie przeżyć niesamowitą przygodę. Aranżacja znajdujących się tam zbiorników przedstawia piękne podwodne krajobrazy. Jeśli planujesz wycieczkę do Berlina, Sea Life to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Z naszego informatora dowiesz się, jakie są ceny biletów, godziny otwarcia i największe atrakcje berlińskiego akwarium.

AquaDom Sea Life Berlin – atrakcje

Zastanawiasz się, jakie atrakcje czekają na ciebie w Sea Life Berlin? Niesamowite wrażenie robi AquaDom – największe na świecie cylindryczne akwarium. Jego średnica to około 11 metrów. W zbiorniku znajduje się milion litrów wody oraz około 1500 ryb. Goście mogą zobaczyć także tropikalną rafę koralową oraz głębiny Oceanu Atlantyckiego. Niezwykle ciekawym doświadczeniem jest też spacer wewnątrz tunelu w parku Sea Life. Berlin okaże się miejscem, gdzie poczujesz się tak, jak na dnie oceanu. Jeśli marzysz o nurkowaniu z rekinami i płaszczkami, ta atrakcja pomoże ci w niewielkim stopniu spełnić to marzenie. 

AquaDom and Sea Life Berlin – zwierzęta

Przepiękne krajobrazy wewnątrz zbiorników wodnych to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Sea Life Berlin. Można tam bowiem zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Znajdziesz tam na przykład:

  • ośmiornicę zwyczajną;
  • pławikoniki;
  • płaszczki;
  • meduzy;
  • błazenki;
  • pokolce królewskie;
  • mniejsze gatunki rekinów;
  • wrakonie.
kup bilety

Sea Life Berlin – winda AquaDom

Jak się okazuje, największe na świecie cylindryczne akwarium AquaDom w Berlinie możesz podziwiać nie tylko od zewnątrz. W środku zbiornika znajduje się winda. Dzięki niej można zanurzyć się w morskiej głębi, nie mocząc ubrań! 

Sea Life Berlin – atrakcje dla dzieci

Wizyta dzieci w berlińskim akwarium stanie się okazją do spotkania z wodnymi gatunkami zwierząt, ale nie tylko. To również nauka. Na zajęciach edukacyjnych dzieci zapoznają się z tematem ekologii i usłyszą wiele ciekawych faktów na temat mieszkańców tamtejszych zbiorników wodnych. Ponadto, na najmłodszych gości Sea Life w Berlinie czekają również zabawy interaktywne. Większa część akwariów znajduje się nisko, aby oglądanie zwierząt było komfortowe dla dzieci.

Sea Life Berlin – karmienie zwierząt

W Sea Life Berlin można także uczestniczyć w pokazach karmienia zwierząt, które odbywają się niemal codziennie. Chcesz to zobaczyć? Sprawdź aktualny harmonogram karmienia przed wizytą w AquaDom and Sea Life Berlin. Wejdź na oficjalną stronę obiektu i upewnij się, że atrakcja nie została czasowo zawieszona.

AquaDom Sea Life Berlin – czas zwiedzania

Chcesz dokładnie przyjrzeć się mieszkańcom berlińskiego akwarium? Zaplanuj około 2 godziny na wycieczkę w tym miejscu. Przejażdżka windą AquaDom Sea Life Center Berlin trwa około 15-20 minut.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do AquaDom Sea Life Center Berlin.

AquaDom Sea Life Center Berlin – przydatne informacje

Sea Life Berlin – adresSpandauer Str. 3, 10178 Berlin, Niemcy
Sea Life Berlin – godziny otwarcia10:00 – 17:0011:00 – 17:00
Sea Life Berlin – cenaod 19 euro – kup bilety
Sea Life Berlin – dojazdDo Sea Life w Berlinie możesz dojechać samochodem – na obwodnicy Berliner Ring musisz zjechać zjazdem na centrum (Mitte). W Berlinie należy kierować się oznakowaniem Berlin Mitte lub plac Aleksandra. 
Na miejsce możesz dostać się również koleją miejską, metrem lub autobusem zatrzymującym się na placu Aleksandra.
Sea Life Berlin – dostępność dla osób niepełnosprawnychTak
Sea Life Berlin – strona wwwhttps://www.visitsealife.com/berlin/en/

Sea Life Berlin – bilety

Bilet wstępu do AquaDom Sea Life Center Berlin dla dorosłych to koszt 19 €. Dzieci uprawnione są do zniżek. Warto kupić bilet przez internet. W ten sposób możesz uniknąć długich kolejek do kasy.

Sea Life Berlin – zdjęcia

Sea Life Berlin koral
Sea Life Berlin korale
Sea Life Berlin meduza
Sea Life Berlin niebieska ryba
Sea Life Berlin ryba
Sea Life Berlin ryba tropikalna
Sea Life Berlin tropikalna ryba
Sea Life Berlin żółta ryba
Sea Life Berlin życie pod wodą

AquaDom & Sea Life Berlin – wideo

AquaDom Sea Life Berlin – czy warto?

Wycieczka do Sea Life Berlin może wiązać się z pewnymi kosztami, ale okazuje się niezwykle ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To miejsce w stolicy Niemiec można polecić zwłaszcza pasjonatom akwarystyki oraz osobom, które nigdy wcześniej nie miały okazji zobaczyć na żywo egzotycznych ryb lub rafy koralowej. Podczas spaceru po berlińskim akwarium można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o morskich stworzeniach i nie tylko.

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)