Kości dla psa to przekąska, która może dostarczyć zwierzakowi wiele radości. Jednak wybór odpowiednich produktów to nie lada wyzwanie. Warto kupować kości ze sprawdzonych źródeł, dzięki temu możesz mieć pewność, że będą one bezpieczne dla pupila.
Kości dla psa – czy powinieneś dawać je pupilowi jako gryzak?
Czy kości dla psa są dobre? Czy powinieneś dawać je swojemu pupilowi? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Bez wątpienia można powiedzieć, że kości są świetnym przysmakiem, dodatkowo dają pupilowi wiele radości i zabawy. Kość dla psa to dobra przekąska, jednak nie może one zastąpić pełnowartościowego posiłku.
Musisz również mieć na uwadze, że nie każda kość będzie dobra akurat dla twojego pupila. Zapewnienie psu przekąski w postaci kości niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, jest formą zabawy, a po drugie – pies może zaspokoić swoje pragnienie gryzienia. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie kości są dobre dla twojego psa.
Czy pies może jeść kości? Jakie kości dla psa?
Jakie kości dla psa będą odpowiednie? To bardzo ważne pytanie, na które powinieneś poznać odpowiedź. Niezależnie od wielkości psa, najlepiej unikać małych kości, które zwierzak może połknąć w całości. Taka sytuacja może być dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia pupila. Często powoduje zadławienie, a nawet zranienie przełyku. Kości powinny być przynajmniej średniej wielkości, aby pies nie mógł ich połknąć w całości.
W sklepach zoologicznych jest szeroki wybór różnych przysmaków. Jakie kości dla psa wybrać? Sprawdź!
Kości wieprzowe do gryzienia dla psa
Czy kości wieprzowe są odpowiednie dla twojego psa? Po pierwsze, zazwyczaj kości wieprzowe są spore, co zmniejsza ryzyko zadławienia. Po drugie, pod wpływem gryzienia nie rozpadają się na drobne i ostre drzazgi. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że są ciężkostrawne. W związku z tym warto wybierać jedynie produkty ze sprawdzonych źródeł. Jeśli chcesz kupić zwierzakowi kości do gryzienia, wybieraj firmy, które specjalizują się w gryzakach dla zwierząt, a ich produkty są przebadane i bezpieczne. Najlepsze są kości wędzone lub suszone, jednak podawaj je pupilowi sporadycznie i w niewielkich ilościach.
Kości drobiowe dla psa
Kości z kurczaka dla psa
Narosło wiele mitów wokół kości z kurczaka dla psa. Faktycznie, jeśli pies generalnie jest żywiony czymś innym, a kość dostaje jako przysmak, lepiej wybrać cielęcą. Niemniej, surowe kości mięsne z kurczaka nie niosą za sobą zagrożenia przebicia przełyku, o ile pies nie je ich łapczywie. Inaczej wygląda sprawa z kośćmi pozostałymi po mięsie poddanemu obróbce termicznej. Nigdy nie podawaj psu kości kurczaka gotowanego czy pieczonego. Każde podgrzanie sprawia, że pneumatyczne kości ptasie po naciśnięciu pękają w ostre drzazgi, które mogą przebić przewód pokarmowy lub żołądek psa.
Kość z indyka dla psa
Podobnie jak w przypadku kości z kurczaka, nie warto ulegać stereotypom i mitom. Kość z indyka dla psa to dobry pomysł, jeśli żywisz pupila dietą BARF. Pamiętaj, aby zawsze podawać ją w formie mięsnej. Nie dawaj natomiast psu kości po obróbce termicznej – gotowaniu, pieczeniu, smażeniu. Są niebezpieczne i stwarzają ryzyko przebija układu pokarmowego, a w konsekwencji – śmierci czworonoga.
Kości wołowe dla psa
Czy kości wołowe dla psa są odpowiednie? Można zdecydowanie powiedzieć, że będą one znacznie lepszym wyborem i są bezpieczne. To świetna przekąska dla dużych psów, która nie tylko dostarczy zabawy i radości. Kość wołowa dla psa będzie także przydatna, aby usunąć kamień nazębny.
Kości cielęce dla psa
Kość cielęca dla psa, podobnie jak kość wołowa, jest polecana dla zwierzaków. Jest ona dosyć miękka i nie rozpada się na małe drzazgi, które mogą poranić przewód pokarmowy. Dodatkowo jest to przekąska, która dostarcza psu porcję wartościowych składników odżywczych.
Kości dla psa – zadbaj o bezpieczeństwo
Jeśli chcesz sprawić swojemu pupilowi radość i dać mu kość do gryzienia, najpierw wybierz jej odpowiedni rodzaj. Powinieneś też wziąć pod uwagę kilka wskazówek, dzięki którym jedzenie kości będzie bezpieczne dla psa.
Po pierwsze, wybierz kość dla psa, która nie uszkodzi mu przełyku ani żołądka. Po drugie, nie zostawiaj pupila samego, gdy obgryza kość. Obserwuj go, aby móc od razu zareagować, gdy pies się na przykład zadławi. Po trzecie, wybieraj duże kości, które nie zwiększą ryzyka zadławienia. Kość dla psa powinna być surowa, gdyż wtedy nie jest tak ciężkostrawna, ma także więcej wartości odżywczych. Dobrą alternatywą od czasu do czasu będzie kość wędzona.
Gryzak dla psa – czy podawać psy kości?
Kości dla psa mogą być świetnym gryzakiem. Jednak nie każda kość nadaje się dla psa. Warto wiedzieć, co możesz podawać swojemu zwierzakowi, aby nie zrobić mu krzywdy.
Kości mogą mieć pozytywny wpływ na ścieranie kamienia nazębnego, są świetną formą zabawy, dzięki nim być może twój pies oszczędzi meble i inne przedmioty. Z pewnością zgodzisz się z tym, że każdy pies ma naturalną potrzebę gryzienia i żucia. Właśnie dlatego musisz mu dostarczyć odpowiednich gryzaków.
Jakie kości dla psa będą najlepsze? Wybieraj kości cielęce lub wołowe. Natomiast raczej unikaj kości wieprzowych dla psa. Przestrzegaj również kilku zasad bezpieczeństwa, gdy dajesz zwierzakowi przysmaki. Nie zostawiaj psa samego z kością ani innym jedzeniem. Zawsze istnieje ryzyko zadławienia się, a gdy będziesz w pobliżu, zdążysz zareagować.