Niestety, ciężko jest określić, ile lat ma najstarszy ranking karm dla psów, pewne jest natomiast to, że z biegiem lat receptury pokarmów dla zwierząt ewoluowały, wraz z poszerzaniem się naszej świadomości żywieniowej. Do sprzedaży stale wprowadza się nowe pokarmy. Ich formuła jest udoskonalana o kolejne wartościowe składniki – dlatego warto sprawdzać aktualne zestawienia i obserwować rynek. Tak więc, jaki skład powinna mieć dobra sucha karma dla psa? Bądź na czasie z aktualnościami ze świata dietetyki weterynaryjnej i poznaj ranking suchych karm dla psa!

Najlepsza karma dla psa

To taka, która składa się z naturalnych składników, przy czym zawartość mięsa waha się od 60 do 80%. Pies jest fakultatywnym mięsożercą, dlatego obok mięsa, w jego diecie istotne są również witaminy i minerały pochodzenia roślinnego. Jeśli dodatkowo jest to produkt bezglutenowy, lekkostrawny i hipoalergiczny to nadaje się idealnie jako główny produkt żywieniowy, także dla psów o delikatnym układzie pokarmowym. Pamiętaj jednak, że nie istnieje coś takiego jak najlepsza sucha karma dla psa, a każdy kto miał do czynienia z psem – niejadkiem wie, że nawet najlepsza karma może pozostawać w misce, ponieważ po prostu nie trafia w jego gusta smakowe. Zestawienia takie jak rankingkarm.pl, pomagają w znalezieniu podobnej jakości karm, pochodzących od różnych producentów, dzięki czemu łatwiej będzie Wam znaleźć odpowiednią paczkę.

Dobra sucha karma dla psa – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz samej receptury równie istotny jest proces wytwarzania. Wytwarzane w wysokiej temperaturze karmy marketowe, tracą większość witamin i minerałów w procesie produkcji. Dlatego najlepiej wybierać karmy wytwarzanie niskotemperaturowo. Spójrzmy też na stopień przetworzenia surowców w karmie – nisko przetworzone składniki zachowują najwięcej wartości odżywczych. Unikajmy więc określeń „produkty pochodzenia…”, opisują one wysoce przetworzone produkty roślinne, lub zwierzęce – na przykład rogi czy kopyta. Producent oferujący pełnowartościowy produkt, nie wstydzi się składu pokarmu, nazywa więc jego składniki po imieniu – na przykład mięso kurczaka, jagnięciny, bataty czy burak.

Słaba i droga, jak również dobra i tania karma dla psa – na rynku znajdziemy wiele produktów, dlatego tak istotne jest weryfikowanie składów. Wymienione wyżej „produkty pochodzenia” to odpadki z rzeźni, resztki niedopuszczone do spożycia przez ludzi – można je niestety często znaleźć w tak zwanych marketowych karmach. Zaletą karm marketowych jest przede wszystkim cena – dlatego są one niestety najczęściej wybierane przez nieświadomego klienta, co później odbija się na kondycji i zdrowiu czworonoga. Czy istnieje więc dobra tania karma dla psa?

Sucha karma dla psa – ranking

Rankingkarm.pl – dobre karmy dla psów to jakościowe pokarmy, odznaczające się pełnowartościowym składem – suche karmy, które z czystym sumieniem możesz podać ukochanemu psu czy kotu. To także kopalnia wiedzy na temat zwyczajów i żywienia czworonogów. Ranking karm jest regularnie aktualizowany, a oprócz samego zestawienia, na stronie znajdziemy również wiele ciekawych artykułów dotyczących świata zwierząt domowych.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.