Najwięksi producenci karm dla zwierząt na świecie zdają się nie odczuwać skutków globalnego kryzysu. Korzystają z tego, że czworonogi stały się pełnoprawnymi członkami rodzin. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co znajduje się w psich i kocich miskach.

Odkąd zaczęła zmieniać się mentalność ludzi w postrzeganiu zwierząt, branża PETS notuje rekordowe obroty. Psy oraz koty (i nie tylko one) są postrzegane jako pełnoprawni członkowie rodzin, które poważnie traktują opiekę nad nimi oraz zaspokajanie ich potrzeb. Przestały otrzymywać resztki, zamiast tego w miskach znajdują pełnowartościową karmę. Obecnie polski rynek karmy dla domowych pupili wart jest około 2,5 mld zł. Duży w tym udział mają najwięksi producenci karm dla zwierząt na świecie. 

Najwięksi producenci karm dla zwierząt na świecie

Właścicielom zwierzaków zależy na tym, by ich pupile otrzymywały najlepsze możliwe pożywienie. Zwracają uwagę na zapewnianie im zbilansowanych posiłków, zawierających składniki, które nie tylko zaspokajają głód. Czworonogi mają odmienne wymagania, poza tym zapotrzebowanie kaloryczne zależy od rasy oraz wieku zwierzaka. Zaspokojenie tych wszystkich potrzeb obiecują najwięksi producenci karm dla zwierząt na świecie. To kilku graczy, których produkty można znaleźć na półkach w niemal każdym polskim sklepie.

Rynek pet food wykazuje tendencję wzrostową. Eksperci przewidują, że utrzyma się ona przynajmniej do 2026 roku. Dlatego inwestycja w akcje firm produkujących karmy stanowi bezpieczną lokatę kapitału oraz gwarantuje pewne zyski. Na początku amatorzy mogą nie czuć się pewnie na rynku inwestycji finansowych. Nie każdy wie bowiem, co wybrać – inwestowanie giełdowe, zakup akcji przedsiębiorstwa czy może opcje binarne? Jeśli nie wiesz, na jakie możliwości się zdecydować, spójrz na te tutaj!

Marka Royal Canin – producent karmy dla psów i kotów

Royal Canin karmi zwierzaki już od 1968 roku. Produkuje karmy dla psów i kotów – w asortymencie firmy znajdują się produkty przeznaczone do sprzedaży detalicznej oraz w gabinetach weterynaryjnych i specjalistycznych sklepach. Właściciele mają do wyboru karmy dla konkretnej rasy, dostosowane do wieku, a także specyficznych wymagań zwierzęcia. Jak pisze producent, specjalistyczne karmy mają wspomagać terapie farmaceutyczne pupili. Rzeczywiście, można podawać je otyłym psom i kotom, a także czworonogom zmagającym się z różnymi schorzeniami, po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Obecnie Royal Canin wchodzi w skład koncernu Mars Petcare, będącego największym producentem karm dla zwierząt na świecie. Pod swoim szyldem skupia dostępne w marketach marki takie jak Whiskas, Pedigree oraz Perfect Fit.

Purina – karmy dla zwierząt domowych

Nestlé Purina jest jednym z największych producentów karm dla psów i kotów. Firma działa już od 125 lat, tworząc karmy oraz smakołyki dla zwierzaków. Powstała po to, by zapewniać im zbilansowane pożywienie, bogate w mięso, ryby, warzywa, produkty zbożowe oraz składniki odżywcze. Nestlé Purina prowadzi badania nad żywieniem zwierząt, a także prowadzi akcje promujące odpowiedzialnej opieki nad czworonogami.

Firma produkuje karmę pod szyldem Nestlé Puriny, ale także skupia inne popularne marki. Są to dostępne w sprzedaży marketowej mokre i suche karmy Felix, Friskies oraz Darling. Wśród nich znajdują się również produkty, dzięki którym można zadbać o higienę zębów pupila.

Farmina Pet Foods – producent naturalnych karm

Na światowym rynku producentów karm wyróżnia się również Farmina Pet Foods. Misją firmy jest tworzenie naturalnych systemów żywieniowych, które zostały oparte na badaniach naukowych. Oferowane karmy nie zawierają produktów modyfikowanych genetycznie, są bogate w składniki niezbędne dla psów i kotów. 

Farmina Pet Foods produkuje mokre i suche karmy weterynaryjne między innymi dla zwierząt otyłych lub mających problemy zdrowotne. Poza tym na rynku dostępna jest też linia Natural & Delicious w różnych wersjach smakowych.

United Petfood – wysokiej jakości karma dla zwierząt

Pośród największych producentów karm dla zwierząt na świecie znajduje się również Unitet Petfood, która obecna jest w osiemdziesięciu krajach. Produkcja rozpoczęła się w 1937 roku od mieszanek paszowych. Obecnie firma stawia na ekskluzywne produkty dla psów i kotów. Oferuje nie tylko karmę w wersji mokrej oraz suchej, ale także kruche ciasteczka oraz przysmaki dla zwierzaków tworzone na bazie wyłącznie naturalnych składników. 

Unitet Petfood realizuje misję dbałości o planetę. Firma stawia na współpracę z lokalnymi dostawcami, czym minimalizuje ślad węglowy. Oprócz tego inwestuje w alternatywne źródła energii, a także stawia na ekologiczne opakowania. Jest to ukłon w stronę świadomych konsumentów, którzy chcą mieć pewność, że nie przyczyniają się do niszczenia środowiska.

Producenci karm dla zwierząt stawiają na produkty premium

W ostatnich latach wzrosła liczba zwierząt w gospodarstwach domowych. Są one humanizowane, co oznacza, że właściciele traktują ich potrzeby żywieniowe na równi ze swoimi. Psy oraz koty coraz częściej mają spersonalizowaną dietę, dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb. Wymusiło to na największych światowych producentach karm poszerzenie asortymentu. 

Do produktów komercyjnych dodano premium. Właściciele czworonogów zwracają bowiem uwagę na skład karmy oraz jej jakość. Firmy musiały odpowiedzieć na ten trend, na czym skorzystały zwierzęta. Mimo wyższych cen, zainteresowanie zakupami nie słabnie, a cała branża PETS prężnie się rozwija. Dotyczy to bowiem nie tylko rynku karm, ale także zabawek czy innych gadżetów, które ludzie kupują swoim pupilom.

Archiwum: grudzień 2022
Photo of author

Adam Buczek