Zbilansowane żywienie psa jest podstawą, jeśli chcesz, by zachował zdrowie na długi czas. Warto więc zadbać o to, aby dostawał takie dodatki do diety, które są dla niego faktycznie zdrowe. Sprawdź, czy pies może jeść jogurt naturalny, jaki produkt wybrać i w jakiej formie go podawać!

Czy pies może jeść jogurt naturalny?

Odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść jogurt naturalny, jest twierdząca, choć z pewnym wyjątkiem. W sytuacji, gdy zwierzę jest uczulone na białko mleka albo ma nietolerancję laktozy, jogurt nie powinien pojawiać się w jego jadłospisie. Twój pupil nie ma takich problemów? Jogurt to atrakcyjny dodatek, który dostarcza takich substancji, jak:

  • witaminy z grupy B;
  • wapń;
  • białko;
  • cynk;
  • fosfor.

Jak podawać psu jogurt naturalny?

Skoro wiesz, czy pies może jeść jogurt naturalny, sprawdź, jak powinien być podawany. Warto wybrać produkt z ograniczoną dawką tłuszczów. Podawaj wyłącznie taki jogurt, który zawiera mleko i kultury bakterii. Unikaj produktów z dodatkiem cukru, ksylitolu czy owoców. Pilnuj odpowiedniej dawki – zbyt duża ilość jogurtu doprowadzi do rozwolnienia u psa.


Wielu opiekunów zastanawia się, czy pies może jeść jogurt naturalny, jako że produkt często jest pod ręką w lodówce. Jeśli będziesz go podawać w rozsądnych ilościach, nie powinien zaszkodzić psu. Zawsze jednak obserwuj bacznie indywidualną reakcję organizmu zwierzaka, która powie ci wiele o tolerancji na jogurt.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.