Barania skóra, czyli naturalny gryzak dla twojego pupila

To, że twój pies znowu zniszczył chodnik w przedpokoju, czy zaatakował skórzany pasek od spodni, nie jest ani wyrazem agresji, ani nieposłuszeństwa. Jest to instynktowne, naturalne zachowanie dla tego gatunku.

Dawniej pies, aby przeżyć i napełnić swój brzuch, musiał polować. Do tego, aby złapać i zabić zwierzynę, potrzebne mu były sprawne, silne szczęki. Mimo że dziś psy dostają gotową, suchą lub mokrą karmę, to ciągle ćwiczą one polowanie.

Zdobyczą twojego pupila mogą być twoje trampki, ulubiona zabawka twojego dziecka, a nawet ważne, pozostawione w nieodpowiednim miejscu dokumenty. Aby takie przedmioty nie wzbudzały zbyt dużego zainteresowania zwierzaka, warto podać mu gryzak – świetnie sprawdzi się np. skóra barania.

Skóra barania – kawałki do gryzienia, które są w pełni bezpieczne dla Twojego psa

To nieprawda, że pies może żuć i gryźć cokolwiek. Niektóre gryzaki, które wybierze sobie czworonóg spośród domowych przedmiotów, a nawet gadżety produkowane z myślą o zwierzętach, mogą być groźne dla jego zdrowia.

Dla twojego pupila szczególnie niebezpieczna może okazać się prasowana skóra. Jej kawałki są odpadem produkcyjnym w garbarniach – przechodzi ona przez złożony proces obróbki. Aby pozbyć się z niej sierści, kąpię się ją najczęściej w siarczku sodu. Następnie jest ona wybielana – poprzez użycie silnych środków chemicznych. Natomiast do tego, aby uformować kawałki skóry w gryzak, wykorzystywany jest klej.

W ten sposób powstają np. patyki owinięte kawałkami skóry, małe skórzane buciki czy kości. Mimo że twojemu psu mogą przypaść one do gustu, to będą one toksyczne dla twojego pupila.

Dlaczego barania skóra jest doskonałym wyborem dla psa?

Jeśli zależy ci na tym, aby twój pies miał dobrą zabawą, a jednocześnie chcesz zadbać o jego zdrowie, wybierz możliwie najmniej przetworzony gryzak. Dobrze sprawdzi się np. barania skóra – kawałki, które będą smakować twojemu pupilowi, a jednocześnie sprawią mu mnóstwo frajdy.

Taki gryzak ma szerokie zastosowanie i jest czymś więcej niż zwykłą zabawką czy przysmakiem. Pozwala on zaspokajać psu instynktowną potrzebę żucia, szarpania lub gryzienia.

Skóra barania dla psa, jako sposób na rozładowanie emocji

W sytuacjach stresowych psy często gryzą buty i ubrania swoich właścicieli. Takie zachowanie zdarza się, gdy zostają na dłużej sami w domu. Jeśli po powrocie z pracy zobaczyłeś rozszarpaną poduszkę, spraw swojemu zwierzakowi naturalny gryzak.

Żucie czy podgryzanie skóry baraniej może pomóc psu rozładować stres i go uspokoić. Ponadto jest to zajęcie, które pochłonie twojego pupila na dłużej – próby rozerwania takiego gryzka będą dla niego sposobem na zabicie nudy.

Żucie baraniej skóry jako sposób na zadbanie o higienę jamy ustnej czworonoga

Pies instynktownie wie, jak zadbać o swoje zdrowie. Dlatego gryząc pluszaki czy dziecięce zabawki, jednocześnie troszczy się o stan swojej jamy ustnej.

W tym, aby zadbać o zęby zwierzaka, pomoże też barania skóra. Jej żucie to doskonały sposób na pozbycie się płytki nazębnej, która jest przyczyną próchnicy. Ponadto podczas jej gryzienia zwiększa się produkcja śliny, co również ma dobry wpływ na zdrowie jamy ustnej zwierzaka.

Skóra barania dla psa – nagroda dla zwierzaka

Pamiętaj też, że kawałki baraniej skóry to dla twojego pupila smaczny kąsek. Wykorzystaj ten fakt podczas tresury. Kiedy pies będzie reagował na komendy, w nagrodę wręcz mu taki naturalny przysmak. To bezpieczny, zdrowy i pozwalający zrealizować potrzebę żucia oraz gryzienia psi smakołyk. Taka nagroda zajmie psa na dłużej i przysłuży się także jego zębom.

Archiwum: wrzesień 2022
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.