Pies Messiego – dogue de Bordeaux

Pies Messiego to przedstawiciel rasy dogue de Bordeaux. Psy te, mające korzenie we Francji, są spokojne i bardzo uczuciowe. Choć nie wymagają dużego wysiłku fizycznego, to z pewnością pragną towarzystwa swoich opiekunów. A Leo? No cóż, choć jest często poza domem, swoim pupilowi oferuje dom pełen ciepła i miłości. Zdjęcia na Instagramie Messiego świadczą o tym, jak bardzo pies czuje się kochany.

Lionel Messi i Hulk – ich niezwykła relacja

W 2016 roku piłkarz przyjął do swojego domu małego szczeniaka, który szybko stał się ulubieńcem rodziny. Imię Hulk doskonale oddaje jego wielkość. Dogi de Bordeaux mogą osiągnąć nawet 70 cm wysokości! W dodatku są to psy bardzo oddane rodzinie. Z relacji Leo Messiego wynika, że choć Hulk jest ogromny, to pozostaje wciąż tym samym łagodnym psiakiem, którym był jako szczenię.

Z boiska na podwórko i z powrotem

Nie tylko Messi jest gwiazdą na boisku. Jak można zobaczyć na wielu zdjęciach, Hulk również ma w sobie iskrę sportowca. Boisko w Barcelonie to miejsce, gdzie obaj spędzają razem wiele czasu, trenując i bawiąc się w piłkę. Faktem jest, że pies Messiego ma talent!

Wielu zastanawia się, jak tak znana gwiazda jak Messi radzi sobie z obowiązkami rodzinnymi. Pies Hulka dostał od swojej przyszłej żony, Antonelli Roccuzzo. To ona zadecydowała, aby pies stał się częścią życia rodziny. Piłkarz chętnie dzieli się wspólnymi zdjęciami na swoim Instagramie, które świadczą o tym, że decyzja ta była strzałem w dziesiątkę.

Koszty utrzymania psa Leo Messiego

Taj ogromny pies, jakim jest dogue de Bordeaux, wymaga odpowiedniego podejścia, ale także pewnych kosztów. W Polsce pies tej rasy kosztuje średnio 6500 zł. W Barcelonie cena może być nieco niższa. Jednak dla rodziny takiej jak Messi i Roccuzzo, najważniejsze jest szczęście i zdrowie ich pupila.

Pies Messiego, Hulk, to nie tylko imponujące zwierzę, ale przede wszystkim kochany członek rodziny. Jego relacja z Leo jest wyjątkowa, a ich wspólne chwile zachwycają fanów na całym świecie.

Fot. główne: Кирилл Венедиктов – soccer.ru via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Archiwum: wrzesień 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.