Posiadanie pupila wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale i szeregiem obowiązków. O ile letnie spacery mogą być niesamowicie przyjemne, te w mglisty listopad o 5 rano – już niekoniecznie. Większe miasta oferują specjalne wybiegi dla czworonogów, gdzie można spotkać wielu ludzi. Czy to miejsce idealne do nawiązywania nowych znajomości? Oczywiście, że tak! Dowiedz się, w jaki sposób możesz zrobić dobre wrażenie, i to bez względu na okoliczności.

Pierwsze wrażenie, czyli sięgnijmy do psychologii

Czy wiesz, co się składa na pierwsze wrażenie i co tak naprawdę oznacza ten termin? Najprościej mówiąc, takie kilkunastosekundowe spotkanie sprawia, że człowiek definiuje swoją opinię na temat drugiej osoby w sposób niemalże całkowity. Czasami od razu można wyczuć tzw. chemię, która jest lub nie. Na pierwsze wrażenie wpływ mają m.in.:

 • wygląd;
 • mimika;
 • gestykulacja;
 • mowa;
 • zapach (marka Lancome stworzył zapach, który długo zapada w pamięć – Lancome Aura, który bazuje na słodkiej wanilii i wyraźnych nutach kwiatowych róży i jaśminu – na pewno nikt nie przejdzie obok nich obojętnie).

Zapach – coś, na co masz ogromny wpływ

Są różni ludzie i różne charaktery. Przyjmijmy, że wyjście do ludzi z psem na spacer nie jest stresujące na takim samym poziomie jak rozmowa o pracę. Nad pewnymi rzeczami, które towarzyszą nam od lat (takimi jak mimika czy gesty), trudno zapanować. 

Zapach jest jednak czymś, na co masz ogromny wpływ. Z pomocą przychodzi przemysł perfumeryjny i wszelkie produkty, jakie ten ma do zaoferowania. 

Perfumy – nie daj o sobie zapomnieć

Czy spacer z psem to odpowiedni czas na użycie zmysłowych i kobiecych perfum? Oczywiście, że tak! Możesz podkreślać swoją zmysłowość w każdej sytuacji, niekoniecznie w nachalny sposób. Tutaj świetnie sprawdzą się zapachy z tzw. ogonem. Jednym z najlepszych jest Lancome Tresor Midnight Rose. Z pozoru ciężki i słodki, po chwili przeradza się w porzeczkową świeżość. Odnajdziesz w nim akordy kwiatowe oraz owocowe, a to wszystko na bazie piżma i wanilii. Czy można chcieć czegoś więcej?

Schludny strój – ważny aspekt pierwszego wrażenia

Wyjście z pupilem na spacer nie musi ograniczać się do ubrania starego, poplamionego dresu, który już dawno powinnaś wyrzucić. Istnieje całe mnóstwo ubrań idealnie nadających się na tę codzienną okazję. Pamiętaj, że strój w dużej mierze wpływa także na nastrój. Jeśli będziesz się czuć dobrze sama ze sobą, inni także to odczują. Oto lista wygodnych elementów stylizacji:

 • adidasy lub trampki;
 • jeansy;
 • luźna sukienka z wygodnej tkaniny;
 • bluza;
 • sweter;
 • T-shirt.

Pokonanie wstydliwości, czyli pierwsze rozmowy

Możesz być spokojna! Rozmowa z ludźmi, których spotkasz m.in. w parku dla psów, nie musi dotyczyć żadnych górnolotnych tematów. Zrelaksuj się i nie myśl zbyt wiele na ten temat. 

Jedną z najczęściej poruszanych kwestii jest oczywiście ukochany zwierzak. Istnieje cała masa zagadnień, które możesz omówić z inną osobą. Być może spodobała ci się obroża towarzysza twojego Azora. Zastanawiasz się, czy długie włosy Yorków są trudne w pielęgnacji? A może szukasz najlepszego weterynarza w okolicy? Sama widzisz, że tematów nie zabraknie.

Mimika – czy można nad nią zapanować?

Mimika jest czymś naturalnym. Usilna próba jej zmiany może przybrać komiczną formę. Bądź sobą w tak nieformalnej sytuacji jak spacer z psem po okolicznych parkach. Nie zmieniaj na siłę tego, czego zupełnie nie musisz zmieniać.

Spacer z psem jest świetną okazją do nawiązywania nowych znajomości, nie tylko przelotnych. Zadbaj o to, aby zrobić dobre wrażenie i bądź sobą. To zawsze wychodzi na plus, niezależnie od sytuacji.

Archiwum: kwiecień 2022
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.