Zapamiętaj!

  • Pies o imieniu Weedy jest nieodzownym towarzyszem i najlepszym przyjacielem piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego.
  • Historia ich relacji opiera się na wzajemnej miłości, a Weedy, będący boston terierem, jest uwielbiany zarówno przez artystę, jak i jego fanów.
  • To pozytywny przykład bliskiej więzi między człowiekiem a zwierzęciem, dowodzący, że ich przyjaźń przetrwa wszelkie przeciwności.

Pies Dawida Kwiatkowskiego – historia niesamowitej przyjaźni

Pies Dawida Kwiatkowskiego ma na imię Weedy i jest nie tylko jego pupilem, ale także najlepszym przyjacielem artysty. Gdy Kwiatkowski postanowił przygarnąć szczeniaka, nie wiedział, że stanie się on częścią jego świata i że będzie zabierał go ze sobą w trakcie tras koncertowych. O swoim pupilu piosenkarz opowiadał m.in. w programie „Poznaj mojego psa”, zwierzak pojawił się również w mediach społecznościowych, gdzie „prowadził” własny profil na Instagramie. Dawid jest znany z miłości do zwierząt, brał nawet udział w akcji „Zerwijmy łańcuchy” w ramach programu na rzecz ich praw.

Wspólne chwile na trasach koncertowych

Weedy towarzyszył Dawidowi w wielu ważnych momentach jego kariery. Dzięki temu Dawid mógł zapewnić swojemu psiakowi bezpieczny dom, w którym obaj czuli się kochani. 200 tysięcy kilometrów w trasie to dowód na wielką miłość i zaufanie, jakie łączy tych dwóch. Psy tej rasy niezwykle przywiązują się do opiekuna, dlatego piosenkarz zawsze stara się, by Weedy był blisko niego. Jeśli natomiast nie może zabrać go ze sobą, zapewnia mu towarzystwo swoich sprawdzonych przyjaciół.

Boston terier – co to za rasa?

Weedy to boston terier. To amerykańska rasa psa o niewielkich rozmiarach, często nazywana „amerykańskim dżentelmenem” ze względu na eleganckie, czarno-białe umaszczenie przypominające frak. Charakteryzuje się krótkim pyskiem, dużymi, okrągłymi oczami i wyprostowanymi uszami. Są to psy towarzyskie, pełne energii, ale przede wszystkim inteligentne i przyjazne. Odpowiednia pielęgnacja oraz regularne spacery są kluczem do ich zdrowia i szczęścia. Względem innych ras wyróżniają się unikatowym, sympatycznym wyglądem i charakterem.

Codzienne życie Dawida i Weedy’ego

Każdy dzień w domu Dawida i Weedy’ego pełen jest zabawy i śmiechu i miłości. Wspólnie chodzą na spacery. Pies jest również wielkim fanem zabawek, które Dawid specjalnie dla niego wybiera. Również fani piosenkarza, nazywający siebie kwiatonators, szybko pokochali tego psiaka. Aż 45 tysięcy osób obserwowało jego profil.

Przyjaźń Dawida Kwiatkowskiego i jego psa Weedy’ego, to dowód na to, że miłość między człowiekiem a zwierzakiem nie zna granic. Dzięki temu możemy być pewni, że niezależnie od tego, gdzie znajduje się ten popularny polski wokalista, jego serce zawsze będzie należeć do sympatycznego psiaka.

Fot. główne: Dariusz Breś via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Archiwum: wrzesień 2023
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.