Nie od dziś wiadomo, że śliwki mają dobry wpływ na ludzki organizm. W niektórych formach mogą być nawet naturalnym lekarstwem na niektóre dolegliwości. Czy pies może jeść śliwki? Czy nie są dla nich szkodliwe? W jaki sposób podawać je zwierzakom, jeśli można to zrobić? Sprawdź!
Czy pies może jeść śliwki?
Nie da się ukryć, że śliwki stanowią doskonałe źródło niektórych substancji odżywczych. Mowa między innymi o takich składnikach, jak:
- potas;
- magnez;
- mangan;
- miedź;
- witaminy A, C, K, E i z grupy B;
- błonnik.
Czy pies może jeść śliwki, skoro mają w sobie tyle dobroczynnych substancji? W zasadzie nie ma przeciwwskazań, bo nie są w żaden sposób toksyczne. Nie są jednak niezbędne w psiej diecie, dlatego nie stanowią obowiązkowego składnika posiłków.
Śliwki dla psa – jak je podawać?
Przede wszystkim możesz zaproponować psu śliwki świeże.
- Musisz je dokładnie umyć, aby usunąć ewentualne pestycydy.
- Pamiętaj o wyjęciu z ich środka pestki, która zawiera toksyczny cyjanowodór.
- Jeśli dysponujesz dobrymi, niesiarkowanymi śliwkami suszonymi, również możesz podać je psu – jednak w mniejszej ilości niż świeży owoc.
Wiesz już, czy pies może jeść śliwki i w jakiej formie można je ewentualnie podawać. Jako świadomy opiekun oszczędzisz pupilowi problemów trawiennych. Pamiętaj jednak, że śliwka to jedynie dodatek do psiej diety. Podawaj ją zwierzakowi w niewielkich ilościach i tylko sporadycznie.