Zastanawiasz się, czy pies może jeść brzoskwinie? W tym artykule znajdziesz wyjaśnienie. Warto wiedzieć, jakie owoce mogą jeść psy, aby im nie zaszkodzić i rozszerzyć w atrakcyjny sposób dietę. Te naturalne przysmaki mają w sobie pestki, dlatego musisz mieć wiedzę, w jaki sposób podawać je pupilowi. Czytaj nasz krótki tekst!

Czy pies może jeść brzoskwinie?

Brzoskwinie są niskokaloryczne, ponieważ w ich składzie znajduje się głównie woda. Prócz niej znajdziesz tam również:

  • witaminę C;
  • witaminy z grupy B;
  • mangan;
  • potas;
  • magnez;
  • antyoksydanty;
  • błonnik – głównie w skórce.

Czy pies może jeść brzoskwinie i w jakiej formie je podawać?

Odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść brzoskwinie, trzeba doprecyzować. Te owoce nie zaszkodzą pupilowi, o ile usuniesz z nich pestkę. To ona jest odpowiedzialna zarówno za potencjalne zatrucia, jak i uszkodzenia przewodu pokarmowego. Brzoskwinię warto podawać w ograniczonej ilości, głównie z uwagi na wysoką zawartość błonnika. Ten składnik w nadmiarze może powodować biegunkę i niestrawność. Poza tym, brzoskwinia jest zdrowa dla nerek i układu nerwowego psa. Nie należy natomiast podawać brzoskwini w syropie i formie suszonej.

Jakie owoce mogą jeść psy, jeśli mają pestki?

A co z innymi owocami pestkowymi, takimi jak nektarynka? Dla psa nie jest ona szkodliwa pod tym samym warunkiem, co w przypadku brzoskwini – trzeba usunąć z niej pestkę. Odpowiedź na pytanie o to, czy pies może jeść morele, jest podobna.
Kiedy wiesz, czy pies może jeść brzoskwinie, jesteś w stanie w bezpieczny sposób wprowadzić je do jego diety. Dzięki temu owoce pestkowe dostarczą mu wartościowych składników odżywczych.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.