Dynia ma w sobie wiele składników odżywczych, cenionych przede wszystkim przez ludzi. Czy są one równie dobre dla psów? Sprawdź, czy pies może jeść dynię i ewentualnie w jakiej formie należy ją podawać. Przekonaj się, czy to warzywo warto włączyć do jadłospisu pupila.

Czy pies może jeść dynię?

Dynia jest jednym z niskokalorycznych warzyw – przede wszystkim dlatego, że składa się głównie z wody. Zawiera niewiele cukrów i nieco błonnika, a niemal brak w niej białek i tłuszczów. Jest natomiast bombą witaminową i doskonałym źródłem innych substancji odżywczych, takich jak:

  • kwas foliowy;
  • cynk;
  • żelazo;
  • beta-karoten;
  • witaminy A, E, K i z grupy B.

Czy pies może jeść dynię, skoro ma ona tyle zalet? Tak, nic nie stoi na przeszkodzie! Zobacz jednak, jak warto ją podawać.

Dynia dla psa – jak podawać?

Oto mała garść wskazówek.

  1. Dynię dla psa serwuj bez pestek i koniecznie bez skóry. 
  2. Miąższ możesz pociąć na kawałki lub podgotować jako puree bez żadnych dodatkowych przypraw. W takim przypadku jednak nie podawaj zbyt dużo przecieru, aby nie wywołać u psa biegunki.

Gdy wiesz, czy pies może jeść dynię, możesz przygotować dla niego rozmaite przekąski z jej dodatkiem. Świetnie sprawdzą się musy warzywne, które można zamrozić, a następnie – rozpuścić i dodać np. do gotowanego mięsa. To świetna bomba witaminowa, którą warto podawać pupilowi raz na jakiś czas.

Kliknij!
Czy pies może jeść lody? Sprawdź, czy ten letni przysmak jest także dla niego!
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.