Dynia ma w sobie wiele składników odżywczych, cenionych przede wszystkim przez ludzi. Czy są one równie dobre dla psów? Sprawdź, czy pies może jeść dynię i ewentualnie w jakiej formie należy ją podawać. Przekonaj się, czy to warzywo warto włączyć do jadłospisu pupila.

Czy pies może jeść dynię?

Dynia jest jednym z niskokalorycznych warzyw – przede wszystkim dlatego, że składa się głównie z wody. Zawiera niewiele cukrów i nieco błonnika, a niemal brak w niej białek i tłuszczów. Jest natomiast bombą witaminową i doskonałym źródłem innych substancji odżywczych, takich jak:

  • kwas foliowy;
  • cynk;
  • żelazo;
  • beta-karoten;
  • witaminy A, E, K i z grupy B.

Czy pies może jeść dynię, skoro ma ona tyle zalet? Tak, nic nie stoi na przeszkodzie! Zobacz jednak, jak warto ją podawać.

Dynia dla psa – jak podawać?

Oto mała garść wskazówek.

  1. Dynię dla psa serwuj bez pestek i koniecznie bez skóry. 
  2. Miąższ możesz pociąć na kawałki lub podgotować jako puree bez żadnych dodatkowych przypraw. W takim przypadku jednak nie podawaj zbyt dużo przecieru, aby nie wywołać u psa biegunki.

Gdy wiesz, czy pies może jeść dynię, możesz przygotować dla niego rozmaite przekąski z jej dodatkiem. Świetnie sprawdzą się musy warzywne, które można zamrozić, a następnie – rozpuścić i dodać np. do gotowanego mięsa. To świetna bomba witaminowa, którą warto podawać pupilowi raz na jakiś czas.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.